Naga MarketsWIG-Energia na poziomie z początku roku. Indeks odrobił 50% straty!Ostatnie sesje stały pod znakiem bardzo mocnego odbicia sektora energrtycznego w Polsce. Bardzo mocno drożały wszystkie komponenty indeksu WIG-ENERG, na czele z PGE, Energą, Eneą oraz Tauronem. Indeks od dołka bessy z pierwszej połowy marca podwoił swoją wartość. Wzrost sektora energetycznego napędza również główny indeks WIG20.

  • Indeks WIG-ENERG zyskał od połowy marca podwoił swoją wartość. 
  • Z grona komponentów najlepiej radzą sobie walory PGE, które od dołka bessy zyskały już ok. 200%. 
  • W środę rano, indeks zyskuje ponad 5%. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

WIG-ENERG w ciągu 2 miesięcy zyskał 100%!

Spirala wzrostów na spółkach energetycznych ciągle się nakręca. Po trwającej blisko 2 miesiące konsolidacji w okolicach 1300-1400 punktów, indeks wybił górą i w ciągu kilkunastu sesji osiągnął pułap 2000 punktów, widziany ostatnio na początku bieżącego roku.

Krajowe grupy energetyczne kontrolowane przez państwo informowały ostatnio o wejściu na rynek fotowoltaiki. Prawdopodobnie będą budować swoje pozycje zarówno przez wzrost organiczny, jak i akwizycje. Cele są bardzo ambitne, bo tylko dotychczas ogłoszone zamiary rozwoju w segmencie PV grup PGE, Tauron i Enea przekraczają łącznie 4 GW do 2030 roku.

Notowania indeksu WIG-ENERG z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: BoomBit i CD Projekt spółkami na czerwiec? Sprawdź 9 typów dla GPW

Tauron zyskuje w środę rano ponad 10%!

W gronie głównych komponentów indeksu WIG-ENERG, w środę, najlepiej radzą sobie walory Taurona, które zyskują już 10,16%, a kurs osiągnął 1,83 zł. Jeszcze w połowie marca, za 1 akcję energetycznego giganta trzeba było zapłacić zaledwie 90 groszy.

Walory PGE drożeją o blisko 8%, a kurs akcji o 10:00 oscyluje w okolicach 7,5 zł. Świetnie radzą sobie również walory Enei, które zyskują 7,35% (kurs: 7,89 zł.).

Z grona 4 głównych komponentów indeksu pod względem kapitalizacji, najsłabiej radzą sobie akcje Energi, których kurs jest na poziomie wczorajszego zamknięcia. Warto dodać, że walory Spółki już w połowie kwietnia odrobiły całe straty związane z koronawirusową paniką i od tego czasu konsolidują w okolicach 8 zł.

Notowania głównych komponentów indeksu WIG-ENERG z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here