Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji główny, krajowy indeks, WIG20, wzrósł o 0,16%. mWIG40 zyskał 1,24% podczas gdy sWIG80 podbił o 0,98%. Obroty na szerokim rynku wyniosły ponad 1,2 mld z czego na sam WIG20 przypadło 1,04 mld. Najmocniejszym sub-indeksem był dziś WIG-Energetyka ze zwyżką 4,04%.

WIG20 notuje wzrost o 0,16%

Globalne indeksy starają się kontynuować marsz na północ, chociaż na horyzoncie pojawiają się czynniki ryzyka skutecznie podbijające chęć realizacji zysków. Jednym z nich są trwające zamieszki/protesty w USA. Co ciekawe obserwatorzy zwracają uwagę, iż docelowo może prowadzić to do zwiększenia wsparcia gospodarki z uwagi na skalę zaburzeń transferu płynności w kierunku przedsiębiorstw. Niemniej ewentualne użycie wojska ze strony D. Trumpa odebrane zostałoby najpewniej negatywnie. Dodatkowo w tle obserwujemy narastającą presję na linii USA-Chiny. Amerykańskie parkiety oscylują obecnie blisko punktu odniesienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lokalnie kolejną sesję „błyszczały” spółki z segmentu energetyki. Mocne zwyżki Tauronu oraz PGE pozwoliły na podbicie sub-indeksu o ponad 4%. Brak jest informacji fundamentalnych stąd zakładać należy iż kapitał szuka po prostu przecenionych walorów do rozegrania, cechujących się odpowiednią płynnością. Podobnie tłumaczyć należy dzisiejsze ponad 10% podbicie akcji CCC. W ogonie WIG20 pozostaje sektor bankowy, doświadczony ostatnio obniżkami stóp ze strony RPP. Na szerokim rynku warto wspomnieć o 26% zwyżkach akcji Mediacap oraz ponad 11% zniżce walorów Novaturas. Ponadto widać lekkie schłodzenie nastrojów wokół dużego gamingu, co nie przeszkadza „rozgrywać” lokalnych story wokół mniejszych podmiotów (jak Simfabric ze zwyżką 44%).

Z rynkowego punktu widzenia byliśmy świadkami 5-sesji z rzędu, gdzie po wybiciu z zakresu konsolidacji 1550-1670 pkt. rynek nie jest w stanie kontynuować ruchu w górę. Dodatkowo odbywa się to w środowisku wyraźnie mocniejszego PLN. Inwestorzy najpewniej czekają na dalszy rozwój wypadków na rynkach bazowych (głównie SPX).

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here