Naga Markets

WIG delikatnie odbija podczas spadków w EuropieWczoraj WIG20 oscylował wokół punktu odniesienia, finalnie na koniec dnia zamknął się
0,6% na plusie. WIG w tym czasie zyskał 0,5%. Indeks małych spółek wzrósł o 0,3%, a
średnich zamknął się niewiele powyżej wczorajszego zamknięcia. Obroty były niskie,
wyniosły 838 mln PLN, z czego 683 mln PLN przypadło na blue chipy.

WIG odreagowuje wtorkowe spadki

Urosło 10 z 15 indeksów, najbardziej zwyżkowały WIG Gry (3,1%), WIG GAMES5 (+2,1%) oraz WIG Budownictwo (+1,7%). Najwięcej straciły WIG Górnictwo (-1,8%), WIG Chemia (1,5%) oraz WIG Energia (-0,4%). Liderem wzrostów wśród spółek o dużej kapitalizacji był Cyfrowy Polsat (+5,3%).Na zachodzie Europy indeksy zniżkowały na koniec sesji. Nadal panuje negatywny sentyment oraz inwestorzy nadal obawiają się kryzysu energetycznego, wysokiej inflacji jak i dalszego zacieśniania polityki pieniężnej. Euro Stoxx 50 spadł o 0,5%, DAX stracił 1,2%, CAC 30 poszedł w dół o 0,4%, a FTSE zamknął się 1,5% poniżej kreski. W USA względnie pozytywna sesja, Nasdaq urósł 0,7%, Dow Jones Industrial wzrósł 0,1%, a S&P 500 zyskał 0,3%.

Kontrakty futures na holenderski gaz TTF wzrosły o blisko 10%, obecnie MWh kosztuje ok. 218 EUR. Węgiel kosztuje 320 USD/t. Ropa brent jest notowana za ok. 94 USD za baryłkę. Dolar ponownie wyprzedził euro, za tego pierwszego musimy zapłacić w czwartek rano 4,73 PLN, za europejską walutę płacimy 4,72 PLN. Sesja w Azji rozpoczęła się lekkimi wzrostami. Hang Seng, Nikkei oraz Taiex delikatnie rosną. Dzisiaj o 10:00 zostanie podany finalny odczyt sierpniowej inflacji CPI w Polsce.

O 15:15 inwestorzy dowiedzą się jaka była produkcja przemysłowa w sierpniu w USA. Kontrakty futures na S&P 500 są notowane blisko punktu odniesienia. DAX na terminówkach spada o parę dziesiątych procenta.

Kajetan Sroczyński – Dom Maklerski BDM S.A.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr giełda | notowania dom development | notowania orlen | gpw akcje | bitcoin aktualności | dino gpw | cdprojekt akcje |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here