Naga MarketsPoniższa treść będzie nawiązaniem do poprzedniego wpisu na temat WIG-u.

Od chwili publikacji poprzedniego wpisu za wiele się nie zmieniło: wartość indeksu systematycznie spada. Widmo dalszych spadków nadal wisi w powietrzu. Patrząc na wykres możemy jedynie zaktualizować linię trendu spadkowego na wykresie tygodniowym /1/. Opór /2/ pozostał jak najbardziej aktualny (czerwona strefa na wykresie dziennym). Opisywany poprzednim razem pinbar dodał następny opór, który wynika z teorii AT. Chodzi mi o połowę długości cienia świeczki pinbar – niebieska kreska.0819-wigOpór ten widoczny jest na wykresie dziennym. Zapewne zastanawiasz się po czym tak wnioskuję? Zobacz dwie pary świeczek /1/ i /2/. /1/ to zestaw świeczki doji i świeczki spadkowej a /2/ to objęcie bessy. Obie pary świeczek są same w sobie mini sygnałami do spadków. Opory cenowe zaczęły nam się nakładać, co spowodowało, że okolice 53 000 pkt zaczęła stanowić dość porządną przeszkodę. 
0819-wig-d

O przebiciu lokalnej linii wsparcia już nie wspomnę.

Wnioski:

  • wszystkie sygnały płynące z wykresu mają wymowę pro spadkową. Jedyna nadzieja tkwi w wykresie SP 500 – głównym indeksie naszych amerykańskich kolegów.
0819-esfh4
Wykres kontraktów terminowych na indeks SP 500 – interwał H4

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem za spadkami. Na wykresie powstało kilka klarownych poziomów cenowych, wystarczy tylko czekać na przebicia i odpowiednio reagować. Zwróć szczególną uwagę na wybicie nad linię oporu, które miało miejsce na początku lipca. Najpierw utworzyła się sekwencja szczytów a potem cena wybiła się, wędrując do poziomu lokalnego szczytu. Wg mnie aktualnie tworzy się analogiczna sytuacja. Mamy idealnie wykreśloną linię wsparcia, która na tą chwile nie może podbić wartości kontraktu.

Jeżeli się mylę? Czekam na poprawę – pozdrawiam i zalecam pozabezpieczać swoje pozycje.


banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here