Naga MarketsOpinia dużych bankówBanki w Polsce są ciągle pod presją. Ostatnie wypowiedzi prezesa NBP, prof. Glapińskiego, utwierdzają odbiorców, że do końca jego kadencji nie będzie podwyżek stóp procentowych, co raczej nie wspiera banków, które zmagają się z kilkoma problemami. Na łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz przygląda się najciekawszym polskim bankom pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Czego możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


WIG-Banki z wzrostową perspektywą?

Po dwóch wyrokach TSUE banki zawiązują rezerwy, wiele mówi się o konsolidacji w branży, pytanie dokąd to prowadzi i dla kogo jest szansą? Pomimo tego, raporty są dobre, pokazują wzrost. Dodatkowo indeks WIG-Banki pod kątem technicznym pokazuje wzrost.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na WIG-Banki należy oczekiwać wzrostów, ponieważ mieliśmy wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu w ruchu spadkowym. Rynek na ten moment znajduje się powyżej ważnego wsparcia, co pokazuje, że cały indeks radzi sobie dobrze. Jednak czy warto sam indeks interpretować w sposób typowo techniczny? – zastanawia się prowadzący.

Ekspert zauważa, iż cały czas mamy problem w polskim sektorze bankowym. Wyrok TSUE pokazał drogę, którą powinny podążać banki w trakcie rozstrzygania sporów z klientami frankowymi. Ma to być m.in. 20 mld zł kosztów dla całego sektora.

Jednak to wszystko będzie rozwleczone w czasie, gdyż każda sprawa musi być rozpatrywana indywidualnie – dodał prowadzący.

Alior Bank zaskakuje, PKO spada po dobrych wynikach

Bank PKO BP odnotował 1229 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r. wobec 1042 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 2662 mln zł wobec 2366 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 770 mln zł wobec 760 mln zł rok wcześniej. Aktywa razem banku wyniosły 341,55 mld zł na koniec III kw. 2019 r. wobec 324,25 mld zł na koniec 2018 r. W I-III kw. 2019 r. bank miał 3308 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2732 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei Alior Bank mocno pozytywnie zaskoczył inwestorów swoimi wynikami, które kontrastują z ciągłymi problemami spółki.

Jest to najwyższy zysk w historii PKO. Jednocześnie bank z kwartału na kwartał poprawia swoje wyniki i co najważniejsze rentowności. Rynek pozostaje w konsolidacji. Poziom 36-37 zł to poziom długoterminowego wsparcia, a jego trwałe przebicie oznaczałoby bardzo negatywny czynnik, zmieniając trend na spadkowy. Jednak uważam, że ostatnie spadki są wykorzystywane do kupowania – dodał.

Kurs PKO BP w piątek na interwale tygodniowym źródło tradingview.com 8 11 19
Kurs PKO BP w piątek na interwale tygodniowym źródło tradingview.com

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TV

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złoty | kryptowaluty wykresy | notowania giełdowe pgnig | kurs bitcoina wykres | gpw komentarze | euro online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here