Naga MarketsWIG Banki bez szans na wzrosty, twierdzi Marcin Tuszkiewicz. Akcje PKO BP nieliczną perełką GPWWtorkowa sesja przynosi ze sobą kolejną przecenę akcji banków notowanych na GPW. WIG20 traci w związku z negatywnymi nastrojami światowymi, a indeks sektory WIG Banki testuje dwutygodniowe minima. Czy świetne wyniki PKO BP wystarczą do odwrócenia szali na wykresie? Czy akcjonariusze Banku Millenium powinni się obawiać jedynie słabszego raportu rocznego? Gdzie w tym wszystkim jest Rada Polityki Pieniężnej, która uparcie nie chce zmienić poziomu stóp procentowych pomimo rekordowo wysokiej inflacji? Na te pytania odpowiada Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com.


WIG20 traci 0,2%, indeks WIG Banki niemal 0,6%. Światowy pesymizm plus polska inflacja szkodzą GPW

Wtorkowa sesja na światowych parkietach giełdowych, w tym na warszawskiej GPW, przebiega w negatywnych nastrojach między innymi za sprawą ponownego wzrostu obaw dotyczącego chińskiego koronawirusa. Poranne spadki obserwowane w Japonii rozlały się na Europę oraz również na Niemcy. Indeks WIG20 rozpoczynał sesję od rozrysowania luki spadkowej, a w momencie publikacji artykułu traci 0,2%. Piątą sesję spadkową z rzędu rysuje również indeks WIG Banki, który traci niemal 0,6% i testuje dwutygodniowe minima.

W gronie spółek wchodzących w skład indeksu sektorowego najgorzej radzą sobie Getin Bank, BOŚ oraz mBank tracące kolejno 2,2%, 1,5% oraz 1,4%. Po stronie spółek zyskownych znajdują się natomiast Idea Bank (+2,6%), Unicredit (+1,7%) oraz Pekao (+0,4%). Zdaniem Marcina Tuszkiewicza na polskim rynku może następować konsolidacja podmiotów bankowych, a spadek wyceny poszczególnych instytucji notowanych na GPW odzwierciedla obawy inwestorów do co przyszłości sektora oraz bierności banku centralnego w obliczu rozpędzającej się inflacji.

WIG Banki traci kolejną sesję z rzędu i testuje dwutygodniowe minima. Źródło: Tradingview.com
WIG Banki traci kolejną sesję z rzędu i testuje dwutygodniowe minima. Źródło: Tradingview.com

– Aktualnie miejsce ma bardzo duża przecena na rynku bankowym, jednak duże podmioty powinny na tym skorzystać. Dobrze radzi sobie między innymi PKO BP, zyskując marżę oraz klientów w tych trudniejszych czasach niskich stóp procentowych i wysokiej inflacji (…) Sytuacja nie jest rewelacyjna, istnieje szansa jednak jej poprawy. Ryzykiem jest głównie postępowanie wzrostu inflacji i dalszy spadek PKB – komentuje Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com.

Na powyższym wykresie zdaniem Tuszkiewicza ciężko doszukiwać się jakiegokolwiek popytu. Sektor bankowy znajduje się w okresie konsolidacyjnego, zatrzymania i dopiero wzrosty powyżej strefy 7200 punktów dawałoby szansę na okazje zakupowe.

W rozmowie z Adamem Rakiem z Comparic24.tv, Marcin Tuszkiewicz przygląda się sektorowi bankowemu, inflacji oraz działaniom RPP oraz analizuje kilka wybranych spółek: Pekao BP oraz PKO BP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here