Naga Markets

WIG 20 ze znacznym spadkiem. Korekta wzrostowa czy powrót do trendu?Wczorajsza sesja przyniosła mocne spadki głównych indeksów. Wygląda na to, że indeksy utrzymują się w trendzie spadkowym, jednak relatywna siła banków (-1,8% wczoraj, +7,1% w ostatnie 5 dni) oraz gamingu, daje cień szansy na kontynuację odbicia. WIG20 zakończył środowy handel spadkiem o 2,1%, WIG zniżkował o 1,8%, mWIG40 zamknął się 1,6% poniżej kreski. Najlepiej poradziły sobie małe spółki, sWIG80 stracił jedynie 0,1%. Obroty były niskie, wyniosły niecałe 0,8 mld PLN na całym GPW, z czego 668 mln PLN przypadło na blue chipy.

WIG 20 jest zależny od nastrojów zagranicznych inwestorów

Z indeksów branżowych najsilniejszy był WIG Chemia (+1%). Indeksom ciążyły najbardziej WIG Energia (-2,5%), WIG Paliwa (-2,4%) oraz WIG Spożywczy (-2%). Największe europejskie indeksy znalazły się głównie na minusach, jednak były relatywnie silniejsze od polskiego parkietu. DAX stracił 0,2%, CAC 40 poszedł w dół o 0,4%, a FTSE zamknął się 0,2% pod poziomem odniesienia.

Na Wall Street panują podobne nastroje. Dow Jones Industrial spadł o 0,2%, S&P 500 stracił 0,7%, a Nasdaq znalazł się 0,9% pod kreską. Azjatyckie indeksy zaczynają dzień na minusie, a rentowności obligacji wzrosły w wyniku obaw, że silna inflacja i jastrzębia polityka monetarna jeszcze bardziej spowolnią globalną gospodarkę. Akcje traciły w Japonii, Australii i Chinach, a wskaźnik akcyjny Hongkongu osiągnął najniższy poziom od 2009 roku.

Dzisiaj o 10:00 opublikowane zostaną polskie dane z września dotyczące produkcji przemysłowej, przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia oraz cen produkcji. Inwestorzy dzisiaj również dowiedzą się jaka jest inflacja producencka w Niemczech, oraz o 14:30 zostaną opublikowane wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Kontrakty terminowe na S&P 500 są notowane blisko punktu odniesienia, kontrakty na DAX rano delikatnie tracą.

Skrót informacji ze spółek

Kęty: Wyniki za 3Q’22 – minimalnie wyższe od szacunków, bardzo dobry CF operacyjny, presja na wolumeny w 4Q’22 [komentarz BDM].

Pekao: Bank oczekuje zysku w ’22, na dywidendę chce przeznaczyć 50- 75% wyniku – prezes.

CCC: Spółka uzgodniła term sheet dotyczący zmiany umowy kredytowej.

Orange: Spółka nadal analizuje projekt infrastruktury wieżowej.

XTB

PGE, ZE PAK: Spółki mają podpisać list intencyjny z koreańskim KHNP dotyczący budowy elektrowni atomowej – Parkiet.

Arctic Paper: Spółka nie dostrzega oznak recesji i zapowiada rekordowe wyniki grupy w 2022 roku

Vigo: Spółka potwierdza plan osiągnięcia 100 mln PLN przychodów w 2023 roku

11 bit studios: Spółka chce wydawać 3-4 gry rocznie; na najnowsze projekty deweloperskie i wydawnicze wyda ok. 160 mln PLN.

PlayWay: Grupa planuje ‘najważniejsze’ premiery od 1Q’23.

CD Projekt: W ‘Cyberpunk 2077’ grało 1 mln graczy dziennie przez 4 tygodnie z rzędu.

Rynek gazu: Ryzyko ograniczeń w poborze gazu w sezonie 2022/23 bardzo niskie.

Mo-Bruk: Spółka chce na przełomie X/XI uzyskać zgodę na wydobycie mułów.

Wydział Analiz i Informacji – Dom Maklerski BDM S.A.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułASBIS przebija przychody z września 2021!
Następny artykułOkazje na tanie akcje? Czy to już czas na zakupy na giełdzie? Odpowiada Piotr Kuczyński
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here