Naga MarketsWIG 20 zdominowały niedźwiedzie. Zyskuje tylko Play. Tauron ponad 2 proc. w dółPierwsza godzina czwartkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie upłynęła pod dyktando niedźwiedzi. Spośród 20 największych spółek indeksu WIG zyskiwała tylko jedna – Play. Największe starty notują natomiast spółki z sektora energetycznego, którym przewodzi Tauron PE. Na wykresie dziennym WIG20 nakreślił formację inside bar na wsparciu, a wybicie jej ekstremów może wskazać kierunek ruchu na kolejne sesje.

  • WIG20 traci w czwartek po godz. 10. prawie 1,2 proc.
  • Największy spadek notuje Tauron PE (-2,23 proc.), a wzrost Play (1,59 proc.)
  • Akcje PZU wymazały początkowe zyski po publikacji wyników

Play jedyną rosnącą spółką po godz. 10.

Po wczorajszym odbiciu o niemal 2 proc., kontrakty terminowe na indeks S&P 500 korygują częściowo ten wzrost. Spakom tym towarzyszy przecena na GPW, która wystąpiła w następstwie naruszenia maksimów z obecnego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Spośród 20 spółek, według danych z godz. 10:29 “na czerwono” świeciło 18. Akcje Dino Polska nie zmieniły ceny, a zyskiwał jedynie Play (+1,59 proc.)

Najgorzej radzą sobie spółki z sektora energetycznego, gdzie za liderem spadków – Tauronem, znajdziemy PGE, a następnie KGHM i Lotos.

Spółka PZU podała dziś wyniki:
Zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU w drugim kwartale 2020 roku spadł do 185 mln zł z 734 mln zł rok wcześniej. Zysk okazał się 216 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 59 mln zł.
Po pierwszej połowie 2020 roku zysk netto j.d. wyniósł 301 mln zł, podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 1.481 mln zł. – informowała PAP.

Chociaż notowania ubezpieczyciela początkowy rosły po lepszych od oczekiwań wyników, to zaledwie godzinę później akcje spółki znajdowały się już pod kreską (-0,33 proc.)

WIG20 w zakresie inside bara

Notowania indeksu WIG20 osunęły się we wtorek do kluczowego wsparcia blisko 1740 pkt. Spadek sięgnął tego dnia 2,2 proc. Podczas środowej sesji obserwowaliśmy natomiast odbicie, które zniosło większą część spadku z poprzedniego dnia.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!
Inside bar na wykresie dziennym indeksu WIG20

Rezultatem omówionej wyżej akcji cenowe jest formacja inside bar, z której indeks próbował wybić w górę o poranku. Jak na razie spadki wskazują na nieudane podejście, ale do końca sesji zostało jeszcze sporo czasu.

W każdym razie, skuteczne wybicie w górę otwierałoby bykom drogę do strefy oporu przy 1860 pkt. Alternatywnie, po wybiciu w dół, kurs może zmierzać do obszaru wsparcia blisko 1670 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here