Naga MarketsPolska giełda krwawi! WIG 20 osuwa się o 10%, a stratom przewodzi CD ProjektKażda z 20 największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie “świeci dziś na czerwono”. WIG 20 po godz. 10-tej osuwał się o około 10%, a spadkom przewodziła spółka CD Projekt, która traciła ponad 18%. Ponad 10-procentowe starty notowało CCC, Lotos, JSW, LPP i mBank. Jeżeli można to tak nazwać, najlepiej radziły sobie spółki telekomunikacyjne Orange oraz Play, na których spadki sięgały 6%.


3 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce potwierdzono kolejne 3 przypadki zarażenia koronawirusem. SARS-Cov-2 wykryto u dwóch chorych w Rzeszowie i jednego w Poznaniu. Łącznie w kraju potwierdzono już 47 przypadków choroby COVID-19.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, rząd zdecydował o zamknięciu szkół, odwołaniu wszystkich imprez masowych oraz zawieszeniu działalności instytucji kulturowych (kin, muzeów i teatrów). Panika wywołana epidemią doprowadziła do wzrostu notowań spółek z branży spożywczej produkującej żywność z długim terminem ważności (m.in. makaronów oraz konserw). Straty notują natomiast spółki z branży rozrywkowej, w tym Agora, właściciel sieci kin Helios.

Zobacz też: Donald Trump nie wpuści Europejczyków do USA w obawie przed koronawirusem

WIG 20 osuwa się o 23% w tym tygodniu

Dzisiejsza, blisko 10% wyprzedaż zaprowadziła notowania WIG 20 do poziomów sprzed 11 lat. Od początku tygodnia kurs 20 największych spółek notowanych na GPW traci około 23%. Kolejny spadek o około 7,5% z poziomu 1355, na którym notowania znajdowały się o godz. 10:10 osiągnąłby dno z 2009 roku, które powstało wskutek globalnego kryzysu finansowego.

Wykres tygodniowy indeksu WIG 20 - 12 marca 2020 r.
Wykres tygodniowy indeksu WIG 20 – 12 marca 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here