Naga Markets

CCC otworzy sklepy po majówce. Akcje rosną o prawie 12%. WIG20 nieznacznie pod kreskąPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie zaliczył dziś blisko 3-procentowy spadek. Najwięcej stracił Santander, blisko 7,2%. Honoru WIG 20 bronił dziś CD Projekt oraz Tauron PE.

  • 18 z 20 spółek z WIG20 traciło w poniedziałek na wartości
  • Zyskiwały dziś jedynie 2 z 20 spółek WIG20
  • Ubiegłotygodniowy lider znacznie pod kreską

CD Projekt i Tauron bronią honoru

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskiwały dziś jedynie 2 natomiast 18 spółek traciło na wartości. Liderami wzrostów okazał się Tauron oraz CD Projekt, akcje tych spółek podrożały w trakcie poniedziałkowego handlu kolejno o 0,26% i 0,08%. 

Silne spadki notują natomiast banki (Santander, mBank) oraz spółki odzieżowe, gdzie jeden z liderów ubiegłego tygodnia, spółka CCC osunęła się dziś o ponad 6% przy obrotach przekraczających 84 mln zł.

WIG20 odbija od ważnego oporu

Spadek na WIG 20 przekroczył dziś 2,9% po otwarciu tygodnia luką spadkową. Kontrolę na rynku sprzedający przejęli już w piątek, kiedy to testowany był obszar oporu w okolicach 1660.

W przypadku dalszych osunięć, kluczowym celem będzie strefa nieco ponad poziomem 1500. Jeśli uda się ją osiągnąć, pojawi się szansa na domknięcie luki wzrostowej z 6 kwietnia.

NED

Akcje CD Projekt w korekcie

Notowania CD Projekt wyznaczyły historyczny szczyt na poziomie 374 złotych za akcję i od tego czasu trwa korekta spadkowa. Obecny tydzień otworzył się luką spadkową, którą jednak została wypełniona. Wzrost na koniec dzisiejszej sesji to jedynie 0,08%, a zatem cena znalazła się w okolicach piątkowego zamknięcia.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Kontynuacja korekty może kierować notowania CD Projekt do kluczowej strefy wsparcie w obrębie poziomu 330 zł. Alternatywnie, dalszego ruchu w trendzie wzrostowym można się spodziewać po wybiciu oporu wokół 370 zł.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here