Naga MarketsGPW zdominowały niedźwiedzie. WIG spadł o 0,6 proc. mBank z największą stratą, a Lotos przewodził wzrostomDruga sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zakończyła się przewagą niedźwiedzi, ponieważ niemal wszystkie ważne indeksy traciły, poza sWIG80. Indeks blue chipów WIG 20 spadł dziś o niemal 1 proc. i na koniec dnia znalazł się nieco ponad poziomem 1800 pkt. Największy, ponad 3-procentowy spadek zaliczyła spółka CCC. Wzrostem może pochwalić się jedynie JSW, Dino Polska oraz PGNiG. Obroty na rynku akcji wyniosły 822,1 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 76,04 mln zł.

  • We wtorek WIG 20 stracił 0,97 proc.
  • Spadkom przewodziła spółka CCC
  • Zyskiwały jedynie 3 spółki, a najmocniej JSW ze wzrostem o 0,9 proc.

CCC z największą stratą spółek WIG 20

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 na wartości traciło aż 16, a zysk odnotowały 3 spółki. KGHM zakończył dzisiejszą sesję bez zmian na poziomie 97 złotych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największy spadek zaliczył obuwniczy gigant CCC tracąc na koniec dnia 3,24 proc. Ponad 2-procentową stratę notowały telekomy Orange Polska, Play, a także Tauron PE. Po “zielonej stronie” mocy brylowała Jastrzębska Spółka Węglowa ze wzrostem kursu o 0,9 proc. do poziomu 20,10 zł za akcję.

– Wtorkowe notowania na globalnych rynkach akcji został zdominowane przez wątpliwości wobec dynamiki ożywienia gospodarczego. Po fazie optymizmu wyzwolonego lepszymi od oczekiwań danymi z rynku pracy w USA, które w ostatni czwartek pchnęły ceny na północ, notowania dzisiejsze odbyły się w kontekście ostrzeżeń ze strony Komisji Europejskiej, która prognozuje spadek PKB w UE w tym roku o 8,7 procent. W ostrzeżenia o wolniejszym od nadziei rynków ożywieniu gospodarki wpisały się sygnały ze strony przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej w postaci oceny, iż wzrost przypadków zakażeń koronawirusem w części stanów już zaczyna przekładać się na osłabienie dynamiki odbicia gospodarczego w USA. Efektem była przecena na rynkach europejskich, która w finale sesji w regionie znalazła odbicie w zachowaniu Wall Street. W zarysowanym układzie sił GPW przypadła rola powielającego ruchy rynków bazowych. W przypadku WIG20 można było mówić o relatywnie lepszej postawie na tle niemieckiego DAX-a, ale w finale okazało się, iż silniejsza od lokalnych apetytów jest korelacja ze światem, która od tygodni pozostaje kluczowym czynnikiem kształtującym układ sił w Warszawie – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

Notowania WIG 20 oddają zyski

Notowania indeksu polskich blue chipów otworzyły się w tym tygodniu luką wzrostową, a maksima ustalone zostały ponad poziomem 1833 pkt. Poniedziałek zakończył się wzrostem o 0,98 proc., mimo zamknięcia na poziomie niższym od otwarcia.

Jednak podczas dzisiejszej sesji, gdzie WIG 20 osunął się o 0,97 proc. niedźwiedzie odebrały poniedziałkowe zyski. Na koniec dnia cena znalazła się ponad poziomem 1800 pkt., który może teraz działać jako wsparcie.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Wybicie nowych minimów w kolejnych dniach otwierałoby drogę spadkom w kierunku strefy wsparcia w obrębie poziomu 1740 pkt. Opór od góry nadal zapewnia strefa w okolicach 1850 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here