Naga MarketsWIG 20 rośnie o 0,84 proc. Akcje JSW wystrzeliły ponad poziom 21 złotych!Pierwsza sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zakończyła się wzrostem niemal na wszystkich rynkach, spadek zaliczył jedynie indeks małych spółek sWIG80. Indeks blue chipów WIG 20 wzrósł o 0,17 proc., a zamknięcie sesji miało miejsce poniżej poziomu otwarcia. Najlepiej radziła sobie dziś spółka JSW, której akcje wzrosły o niemal 34 proc. do poziomu 21,70 zł. Największą stratę odnotował natomiast mBank, którego akcje osunęły się o 0,94 proc.

  • W poniedziałek WIG 20 zyskał o 0,84 proc.
  • Liderem wzrostów okazała się spółka JSW
  • Najsłabiej podczas dzisiejszej wypadły akcje mBanku

Akcje JSW niemal 34 proc. w górę!

Dzisiejsza sesja odbyła się bez udziału Amerykanów, ponieważ w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest dziś Święto Pracy. Brak traderów zza Oceanu odbił się na zmienności, która nie sprzyjała day-traderom handlującym na WIG 20.

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 na wartości zyskało dziś 14, a traciło 6. Wśród tracących, liderem okazał się mBank, którego akcje spadły o 0,94 proc.

O wiele ciekawiej sytuacja wygląda w przypadku spółek rosnących. Tu na podium poniedziałkowej sesji stanęła Jastrzębska Spółka Węglowa, która odnotowała zysk w wysokości 33,95 proc.

Skąd tak duże wzrosty na JSW? Jak się okazało, Komisja Europejska pozostawiła węgiel koksowy na liście surowców krytycznych, a JSW jest jego głównym producentem w Unii Europejskiej.

Na wykresie dziennym JSW widzimy ogromną świecę popytową, która narysowała się podczas dzisiejszej sesji. Blisko 34-procentowy wzrost notowań pozwolił na odrobienie spadków, które obserwowaliśmy przez 3 ostatnie miesiące. Byki będą teraz musiały się zmierzyć z kluczową strefą oporu w obrębie poziomu 22 zł.

Notowania WIG 20 odbijają od wsparcia

Notowania indeksu polskich blue chipów osunęły się na koniec minionego tygodnia do kluczowej strefy wsparcia przy 1740 pkt. Tak nisko indeks WIG 20 nie był od początku lipca br.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo
WIG 20 – wykres dzienny

Notowania WIG 20 poruszają się w konsolidacji od czerwca między wspomnianym wyżej wsparciem a oporem w okolicach 1860 pkt. Dziś jesteśmy świadkami odbicia od wsparcia po piątkowej świecy z niewielkim korpusem i długimi cieniami, która wskazywała na niezdecydowanie inwestorów. W przypadku kontynuacji ruchu wzrostowego podczas kolejnych sesji, indeks może przetestować wkrótce okrągły poziom 1800 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here