Naga MarketsWIG 20 prawie 2% pod kreską. Koronawirus u 25 górników kopalń JSW, spółka traci prawie 6% Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie zaliczył dziś blisko 2-procentowy spadek. Zysk odnotowała tylko jednak spółka – CD Projekt, pozostałe traciły.

  • 19 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości
  • Zyskiwała dziś tylko jedna z 20 spółek WIG20
  • Koronawirus u 25 pracowników kopalń JSW

CD Projekt i Tauron bronią honoru

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskiwała dziś tylko jedna natomiast 19 spółek traciło na wartości. Liderem wzrostów, o ile można tak to nazwać okazał się CD Projekt, którego akcje podrożały w trakcie dzisiejszego handlu o 0,7 proc.

Blisko 6-procentowy spadek zanotowała Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), a CCC straciło prawie 5 proc. JSW osuwało się do końca sesji na fali informacji o kolejnych zakażeniach koronawirusem. Wirusa wykryto dotąd u 25 osób pracujących w kopalniach JSW. 24 przypadki to osoby pracujące w kopalni Pniówek, natomiast jeden przypadek odnotowano w ruchu Zofiówka (część kopalni Borynia – Zofiówka). Łącznie kwarantanną objętych jest 203 pracowników.

WIG20 odbija od ważnego oporu

Indeks WIG 20 stracił dziś 1,93 proc. i była to czwarta sesja, podczas której rynek kontrolowali sprzedający. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania są w trakcie ruchu powrotnego z obszaru oporu w okolicach 1660.

W przypadku dalszych osunięć, kluczowym celem będzie strefa nieco ponad poziomem 1500. Jeśli uda się ją osiągnąć, pojawi się szansa na domknięcie luki wzrostowej z 6 kwietnia.

WIG 20, wykres dzienny

Akcje JSW zbliżają się do wsparcia

Notowania JSW od ponad 1,5 miesiąca poruszają się w zakresie o rozpiętości blisko 4 złotych. W połowie kwietnia testowane było górne ograniczenie tego zakresu znajdujące się w pobliżu poziomu 15 złotych za akcję. Cena dotarła wtedy do lokalnego wsparcia przy 12,20 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

JSW, wykres dzienny

Podczas dzisiejszej sesji akcje JSW zdominowali sprzedający. Spadek o 5,83 proc. zbliżył notowania do wspomnianego wyżej wsparcia. Po jego ewentualnym pokonaniu, cena może kierować się do dolnej bandy zakresu przy 11,60 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here