Naga MarketsWIG 20 ponad poziomem 1800! Mocne otwarcie polskiej giełdy. CCC i JSW liderami wzrostówOstatnia sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) rozpoczęła się od luki wzrostowej. WIG 20 kontynuuje wzrosty z czwartku i znalazł się już ponad okrągłym poziomem 1800. Notowania CCC zyskały wczoraj niemal 14 proc., a dziś o poranku drożeją o kolejne, niemal 9 proc. Bardzo dobrze radzą sobie także banki.

  • W piątkowy poranek WIG 20 zyskiwał ponad 1,7 proc.
  • Wzrostom przewodziła spółka CCC, a zaraz za nią JSW
  • Jedynie 3 spółki traciły poniżej 1 proc. (CD Projekt, Orange oraz Cyfrowy Polsat)

Mocna seria wzrostów CCC

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 17 zyskuje dziś na wartości, a zaledwie 3 notują spadki. Po raz trzeci wzrostom przewodzi największa detaliczna spółka obuwnicza w Europie Środkowej i największy producent obuwia w Europie. Akcje CCC drożeją dziś o 8,71 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod względem wzrostów, na drugim miejscu w piątkowy poranek znajdowała się Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która zyskała już więcej (5,34 proc.) niż podczas całej wczorajszej sesji (4,07 proc.). Poprawa koniunktury widoczna jest także dla rodzimego sektora bankowego, zwłaszcza w przypadku Alior Banku oraz mBanku.

Akcje CCC urosły o blisko 60 proc. w czerwcu 

Notowania akcji CCC bardzo dobrze radzą sobie od początku obecnego miesiąca. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, byki pokonały 2 czerwca opór przy 54,00, a następnie bez żadnych korekt kontynuowały rajd wzrostowy.

Od zamknięcia maja do dzisiejszych maksimów, aprecjacja ceny akcji była bliska 60 proc. Przed kupującymi jednak spore wyzwanie, mają bowiem do pokonania kluczowy obszar oporu między 77 – 80 zł.

WIG 20 kontynuuje ruch po wybiciu

Wczoraj byki na WIG 20 potwierdziły wybicie oporu w obrębie 1760, z którym zmagania trwały od ostatniego tygodnia maja. Dzisiejszy wzrost ponad poziom 1800 otwiera drogę do kontynuacji rajdu na fali optymizmu jaka panuje w ostatnim czasie na światowych parkietach.

invest

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Najbliższy cel stanowić będzie teraz strefa w okolicach 1880 – 1900, która skupia marcowe maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here