Naga MarketsWIG 20 najwyżej od lutego. Notowania w ciekawym miejscu na wykresie tygodniowymIndeks 20 największych spółek notowanych na głównym parkiecie GPW zyskuje w tym tygodniu prawie 3,3 proc. Wzrost następuje po skutecznym teście kluczowego obszar wsparcia w okolicach poziomu 1860 obserwowanym w minionym tygodniu. Pytanie, czy byki poradzą sobie z wyzwaniami, które stoją teraz przed nimi.

  • Notowania WIG 20 ponad poziomem 2020 punktów
  • Ostatni raz cena odbiła od 100-tygodniowej średniej. Jak będzie tym razem?
  • Bykom udało się odrobić już niemal cały pandemiczny spadek notowań

WIG 20 powstrzyma kluczowa strefa oporu?

Wykres WIG 20 na interwale tygodniowym wygląda bardzo interesująco. W tym miesiącu byliśmy już świadkami dwukrotnego testu dynamicznego oporu w postaci 100-tygodniowej średniej. Utworzyły się wtedy dwa następujące po sobie niedźwiedzie pin bary, po który notowania spadły do poziomu 1851.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei w ubiegłym tygodniu ponad wsparciem uformował się duży byczy pin bar, zgodny z panującym trendem. Wyznaczenie nowego szczytu w następstwie tej formacji nie stanowi dużego zaskoczenia.

Byki mają teraz przed sobą ważne wyzwanie związane z pokonaniem 100-tygodniowej średniej. Jednak to nie wszystko, ponieważ w okolicach poziomu 2050 znajduje się ważna strefa oporu, która w roku 2019 i na początku 2020 działała jako wsparcie. Jej skuteczne wybicie i odrobienie całości pandemicznych spadków byłoby oznaką znacznej przewagi kupujących.

Akcje rosły mimo, że spodziewano się większej podaży

Szczególnie ciekawy wydaje się wzrost notowań podczas poniedziałkowej sesji. Był to bowiem ostatni dzień, w którym transakcje zawarte na giełdzie będą rozliczone jeszcze w tym roku. Akcje w Systemie N+2 księgowane są z dwudniowym opóźnieniem, a zatem jeśli ktoś chciał zmniejszyć sobie dochód do opodatkowania przez sprzedaż tracących akcji, poniedziałek był ostatnim dniem, by mógł ująć te transakcje w rozliczeniu za 2020 rok.

Cena rosła, a więc kupujący byli górą i to przy obrotach przekraczających 1,2 mld zł. Popyt przerósł więc podaż napędzaną względami podatkowymi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here