Naga MarketsSpokojny poranek na GPW. Tauron przewodzi wzrostom WIG 20. CD Projekt traci ponad 1,5 proc.Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) otworzyła się na poziomie wyższym od wczorajszego zamknięcia. Byki nie tracą czasu i wypychają kurs o blisko 2 proc. w górę, co daje szansę na powrót notowań WIG 20 do kluczowej strefy oporu w okolicach 1850. Przed godziną 10. rano zyski notował każdy z blue chipów, a wzrostom przewodziła Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW).

  • We wtorek rano indeks WIG 20 zyskuje niemal 2 proc.
  • Liderem wzrostów jest JSW oraz CCC
  • Dobrze radzą sobie także banki

JSW w górę o 5,2%. CCC zyskuje 4%

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 wszystkie były na plusie we wtorek przed godziną 10:00.Największą aprecjacją wśród blue chipów może pochwalić się Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) notująca ponad 5-procentowy zysk. Wzrost o 4 proc. notowała spółka CCC, a trzy kolejne pozycje zajmowały banki.

Optymizm na polską giełdę przywędrował zza oceanu, gdzie kontrakty terminowe na indeks S&P 500 kontynuują wzrosty po wczorajszym umocnieniu o niemal 1,7 proc. Cały czas jednak pozostaje ryzyko drugiej fali epidemii COVD-19, która z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w globalnych cenach akcji.

Notowania dzisiejszego lidera, JSW, kontynuują wzrosty z wczorajszej sesji (+3,72 proc.). Najbliższy i zarazem kluczowy cel stanowi teraz szczyt z obecnego miesiąca przy 22,04 zł. Jak poinformowały dziś władze spółki, liczba zakażeń wśród górników wzrosła o 9, co daje łącznie 3849 przypadków. Niska liczba nowych przypadków może wskazywać na stabilizację sytuacji w kopalniach JSW.

WIG 20 w drodze do kluczowego oporu

Wczoraj notowania indeksu WIG 20 straciły 0,6 proc. kontynuując tym samym ruch boczny. Jednakże, dzisiejsze wybicie w górę daje szansę na kontynuację wzrostów, które obserwowaliśmy zanim cena utknęła w konsolidacji.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.
Wykres dzienny WIG 20

Najbliższy kluczowy obszar oporu skupia się wokół poziomu 1850. Jak widać na wykresie dziennym WIG 20 powyżej, notowania są coraz bliżej jego osiągnięcia. Po przełamaniu byki mogłyby windować cenę w kierunku 1900, a następnie 2000 – 2050. Alternatywnie, w przypadku odbicia kluczowe wsparcie wypada blisko poziomu 1740.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here