Naga MarketsWietnam, a konkretnie jego Ministerstwo Finansów zaproponowało całkowity zakaz importu koparek kryptowalut. Ministerstwo tłumaczy swą decyzję, twierdząc, iż koparki są wykorzystywane do promowania nieuregulowanych metod cyfrowych płatności.


Wietnam zmaga się z kryptowalutami

Podejście Wietnamskiej władzy do handlu kryptowalutami można podsumować w jednym zdaniu – są i mają pozostać w tym kraju zabronione. Jednak jak to zwykle bywa zakazy niezbyt skutecznie powstrzymują ludzi od zaniechania swoich czynności. W kwietniu br. wybuchła afera, po tym jak na jaw wyszło ogromne oszustwo ICO kryptowalut iFan i Pincoin o wartości 658 milionów dolarów. Ponad 30 tysięcy osób straciło pieniądze po tym jak powierzyli swoje środki firmie, która obiecywała ogromne stopy zwrotu.

Według ministerstwa koparki kryptowaluty są wykorzystywane tylko do celów kreowania nowych tokenów oraz do rozpowszechniania nieregulowanych systemów płatności. Ministerstwo jest przekonane, że większość z tych działań ma na celu jedynie oszukać niczego nieświadomego inwestora. Proponowany przez ministerstwo zakaz jest zgodny z wcześniej wydaną dyrektywą premiera Nguyena Xuan Phuca dotyczącej ścisłej regulacji rynku kryptowalut. Zgodnie z tą dyrektywą instytucje finansowe nie realizują transakcji kryptowalut.

Potrzeba regulacji rynku kryptowalut w Wietnamie pojawiła się już we wrześniu ubiegłego roku. Krajowe organy podatkowe nie były w stanie ściągnąć podatków od spekulanta, który zarobił fortunę handlując kryptowalutami. Wszystko przez brak odpowiednich przepisów prawnych, na mocy których organ podatkowy mógłby pozyskać  podatki.

Kopanie kryptowalut w Wietnamie

Według raportu wietnamskiego urzędu celnego pomimo zakazu importu, tylko od stycznia do kwietnia bieżącego roku do kraju zostało przywiezionych 6300 koparek. W zeszłym roku była to suma przekraczająca 10 tysięcy. Saigon, Hanoi i Da Nang to główne obszary, w których wydobywa się kryptowaluty.

Czy zakaz wydobywania uskuteczni walkę z nielegalnym wydobyciem kryptowalut w Wietnamie? Czy jednak obywatele Witnamu pomimo zakazu będą kontynuować import i wydobycie? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here