Naga MarketsMt. Gox - gdzie są nasze pieniądze || Kioshi OtaSprawa Mt. Goxa nadal wzbudza kontrowersje. Okazuje się, że nie każdy, kto stracił środki na zhakowanej giełdzie, jest uprawniony do otrzymania rekompensaty.

Nobuaki Kobayashi, syndyk Mt. Gox, ogłosił w środę, 3 kwietnia, że ​​wszyscy wierzyciele, którzy złożyli wnioski o rekompensatę, otrzymali już odpowiedzi w tej sprawie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dokument zawiera szczegółowe instrukcje dla wnioskodawców, którzy wcześniej złożyli wnioski o rehabilitację. W przypadku, gdy ktoś nie zgadza się z decyzją, wniosek o ocenę roszczenia można złożyć w sądzie.

Kobayashi ostrzega także, że termin i sposób płatności nie zostały jeszcze ustalone, a szczegóły zostaną ujawnione później w planie rehabilitacji.

Odszkodowanie nie dla każdego

Syndyk twierdzi, że odrzucał roszczenia na podstawie kilku kryteriów. Po pierwsze, jeśli saldo wynosi zero, użytkownik nie ma prawa do roszczenia. To logiczne. Drugie kryterium wzbudza już kontrowersje. Jeśli bowiem saldo bitcoinów było niższe niż kwota, którą dana osoba zażądała, to żądanie też zostało odrzucone. Media tłumaczą to tym, że w procesie część osób starało się oszukać syndyka i zarobić na sprawie Mt. Goxa.

W całym procesie nie chodzi o kilkaset osób, ale o 24 000 wierzycieli dotkniętych przez upadek Mt. Goxa na początku 2014 r. Problemy giełdy spowodowały stratę 850 000 BTC (o wartości około 460 milionów USD pięć lat temu).

Gotowy scenariusz na film

Historia Mt. Goxa stanowi zaś dziś idealny scenariusz na film. Jeśli twórcy “Big Short” postanowią kiedyś nakręcić podobną produkcję, mogą sięgnąć właśnie po biografię Marka Karpelesa i dzieje jego firmy.

Platforma startowała jako wiodąca giełda bitcoinów. Niestety niski profesjonalizm w jej zarządzaniu, a przede wszystkim dbaniu o bezpieczeństwo, spowodowało, że giełda została okradziona ze swoim środków w wyniku ataku hakerskiego. W tle pojawił się jeszcze bot “Willy”, który przez długi okres manipulował kursem głównej kryptowaluty na platformie.

Niedawno wyrok w swojej sprawie usłyszał też CEO firmy Mark Karpeles.

Niesławny rekord w kwestii skali skradzionych walut cyfrowych pobiła dopiero giełda Coincheck, która utraciła kryptowaluty o wartości 534 milionów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here