Naga MarketsMt. Gox - gdzie są nasze pieniądze || Kioshi OtaWierzyciele Mt. Gox, niegdyś wiodącej giełdy bitcoina, opublikowali aktualizację planu zwrotu części środków klientom. Prawnicy wywalczyli obecnie kwotę około 1,3 miliarda dolarów, jako refundację dla inwestorów, którzy stracili swoje środki w wyniku upadku platformy. Środki mają zostać przekazane w bitcoinach (BTC) oraz bitcoin cash (BCH) w 2019 roku.

Platforma Mt. Gox jest zobowiązana do uznania stanów rachunków tych klientów, którzy trzymali na niej swoje fundusze podczas kradzieży giełdy. To następstwo orzeczeniu sądu. Mowa o pokaźnej liczbie ok. 850 000 BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kryptowaluty zamiast gotówki

W oświadczeniu czytamy:

„Mt. Gox nie jest w stanie zwrócić wszystkich BTC zdeponowanych przez wierzycieli. W związku z tym uważamy, że wszystkie aktywa Mt. Gox powinny być dystrybuowane do wierzycieli, a nie do akcjonariuszy. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy za właściwe dokonywanie płatności w BTC i BCH zamiast gotówki, na rzecz wierzycieli. W tym przypadku uważamy za pożądane, aby pieniądze zostały przesłane na rachunki giełdowe, wybrane przez wierzyciela”.

W dokumencie wspomniano też, że Mt. Gox wypłaci 160 000 BTC i 168 000 BCH, a także „inne instrumenty pochodne obecnie posiadane przez Mt. Gox”. Transfer środków ma mieć miejsce w transzach. Pierwsza z nich jest zaplanowana na maj lub czerwiec 2019 r. Z oświadczenia dowiadujemy się też, że ​​giełda do tego czasu ma znaleźć sposób, aby dać wierzycielom dostęp do ich historii transakcji. Ma być to „niezbędne do zatwierdzenia lub odrzucenia planu refundacji środków”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Mt. Gox – dawny lider

Szacuje się, że giełda straciła w 2014 r. 850 000 BTC, o łącznej wartości około 460 milionów dolarów (licząc po cenach z 2014 roku).

Mt. Gox święcił tryumfy i był liderem rynku do upadku 4 lata temu. W tamtym czasie 70 procent globalnego rynku wymiany bitcoinów zachodziło na platformie. Jej upadek był bezpośrednim powodem krachu na rynku kryptowalut w tamtym okresie. Społeczność walut cyfrowych śledziła przez ostatnie lata proces sądowy dotyczący włamania na giełdę. Przez pewien czas istniało też ryzyko, że wierzyciele nie odzyskają już swoich bitcoinów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here