Naga MarketsMt. Gox - gdzie są nasze pieniądze || Kioshi Ota
“Mt. Gox – gdzie są nasze pieniądze” || Kioshi Ota

Mimo, że od upadku giełdy Mt.Gox w 2014 roku minęło już siedem lat, to wierzyciele, którzy potracili wówczas swoje majątki wciąż czekają na odzyskanie utraconych środków. Przypomnijmy, że upadek giełdy wiązał się z utratą około 850 000 bitcoinów, z których zaledwie 200 000 udało się potem odnaleźć. W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, iż wierzyciele mogą liczyć na odzyskanie przynajmniej części swoich środków…jednak wycenionych znacząco poniżej obecnej ceny BTC.

Wierzyciele odzyskają część utraconego majątku?

Ofiary Mt. Gox mogą otrzymać część swoich Bitcoinów z powrotem po tym, jak Nobuaki Kobayashi, japoński syndyk upadłej giełdy, ogłosił, że wierzyciele mogą teraz głosować nad cywilnym planem rehabilitacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z listem, który Kobayashi wysłał do inwestorów 31 maja, Sąd Okręgowy w Tokio zatwierdził poprawioną wersję planu rehabilitacji, otwierając drzwi do głosowania nad dokładnym mechanizmem zwrotu pieniędzy.

Kobayashi posiada obecnie 165 tysięcy BTC, o wartości ponad 6 miliardów dolarów według dzisiejszych cen. Ponadto, między grudniem 2017 r. a styczniem 2018 r. syndyk sprzedał około 35 800 BTC (1,3 miliarda dolarów) i 34 000 BCH (23,1 miliona dolarów).

W proponowanym planie rehabilitacji wierzyciele rościliby sobie prawo do 90 proc. pozostałych bitcoinów. Ustalone roszczenia miałyby natomiast zostać wypłacone w jenach japońskich (JPY), bitcoinach (BTC) lub bitcoin cash’ach (BCH).

Kwota każdego roszczenia będzie denominowana w jenach, przy czym każdy 1 BTC wart będzie 749 318 JPY, czyli mniej więcej 7205 dolarów. Taka była bowiem cena Bitcoina, gdy rozpoczęła się rehabilitacja cywilna w 2018 roku.

Aby wniosek o wypłatę roszczeń został uchwalony wymagane jest minimum 50% głosów, przy czym jeśli ktoś nie zagłosuje, oznaczać to będzie jakby zagłosował przeciwko Projektowi Planu Rehabilitacji. Jeśli propozycja nie przejdzie, ofiary Mt. Gox mogą stanąć w obliczu kolejnego długiego oczekiwania na odszkodowanie.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy kryptowalut | pkn orlen akcję | 11bit notowania | euro cena | aktualny kurs dolara australijskiego | złotówki | lpp notowania | warren buffett |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta zmierza do szczytu z 2018 r. – uważa MUFG
Następny artykułDolar rozdaje karty, krach liry i piątkowe NFP – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here