Naga MarketsMt. Gox - gdzie są nasze pieniądze || Kioshi Ota
“Mt. Gox – gdzie są nasze pieniądze” || Kioshi Ota

Mimo, że od upadku giełdy Mt.Gox w 2014 roku minęło już siedem lat, to wierzyciele, którzy potracili wówczas swoje majątki wciąż czekają na odzyskanie utraconych środków. Przypomnijmy, że upadek giełdy wiązał się z utratą około 850 000 bitcoinów, z których zaledwie 200 000 udało się potem odnaleźć. W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, iż wierzyciele mogą liczyć na odzyskanie przynajmniej części swoich środków… jednak wycenionych znacząco poniżej obecnej ceny BTC.

Wierzyciele odzyskają część utraconego majątku

Powiernik Mt. Gox ogłosił zatwierdzenie planu naprawczego, co oznacza, że wierzyciele mogą wkrótce otrzymać przynajmniej część utraconych środków.Zgodnie ze środowym oświadczeniem japońskiego syndyka upadłej giełdy Mt. Gox, Nobuaki Kobayashiego, około 99% wierzycieli, których dotyczy plan rekompensaty, zatwierdziło plan rehabilitacji.

Decyzja ta jest następstwem głosowania z 8 października tysięcy użytkowników Mt. Gox, których straty szacowane są na miliardy dolarów. Kobayashi powiedział, że dystrybucja aktywów prawdopodobnie nie rozpocznie się jednak przez co najmniej miesiąc, gdy plan rehabilitacji stanie się “ostateczny i wiążący”. Dodał, że wierzyciele powinni wkrótce spodziewać się rejestracji swoich danych konta bankowego na stronie internetowej, aby otrzymać wynagrodzenie.

Przypomnijmy, że wskutek upadku giełdy jej użytkownicy stracili 850 tysięcy bitcoinów wartych wówczas około 460 milionów dolarów. Przy aktualnym kursie BTC powyżej 66 tysięcy dolarów za sztukę, aktywa te warte byłyby jednak ponad 56 miliardów dolarów. Syndyk posiada tymczasem zaledwie 150 tysięcy BTC, które rozdystrybuowane zostaną pomiędzy wierzycieli.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dzisiejszy kurs funta | średni kurs funta | wykres bitcoina | biomed giełda | dino giełda | kurs ropa | korona islandzka kurs | ten square games akcje wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułZarobki na polskich uczelniach
Następny artykułNotowania EUR/USD zaczynają mieć problem z oporem przy 1,1663
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here