Naga MarketsMarek Soból, prezes zarząd spółki Weird Fish S.A. opowiada o planach związanych z debiutem na NewConnect, który zaplanowano na 2021 r. Soból z Wiktorem Szymańskim współpracowali w przeszłości z Techlandem, który tworzył takie gry jak m.in. “Call of Juarez”, czy “Dying Light”. Obecnie Weird Fish pracuje nad projektem gry typu Sandbox, której akcja ma się toczyć w kosmosie. O szczegółach w rozmowie Krzysztofa Kamińskiego na antenie Comparic24.tv.

  • Spółka pracuje obecnie nad pierwszą grą w otwartym świecie. Tłem rozgrywki będzie kosmos
  • Tytuł we wczesnym dostępie będzie dostępny na PC, pełna wersja gry zadebiutuje także na konsolach obecnej i przyszłej generacji
  • W styczniu z prywatnej emisji akcji WeirdFish pozyskało od inwestorów 1,5 mln zł. 

WierdFish z planami wejścia na NewConnect oraz pracami nad pierwszym tytułem

Z racji tego, że w środowisku developerskim znajdujemy się od wielu lat, więc stworzenie zespołu było dosyć proste. Od samego początku mieliśmy jasny i konkretny pomysł na grę i firmę, wyszliśmy z nimi więc do osób, które pasowały nam do koncepcji – mówił Marek Soból.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zakończyliśmy już etap pre-produkcji. Obecnie pracujemy nad wersją demo gry, którą chcemy zaprezentować pod koniec czerwca. Wersję gry w early access planujemy wprowadzić do sprzedaży w drugim kwartale przyszłego roku. Nasz projekt będzie grą kooperacyjną dla ośmiu osób, które pomagają sobie w trudach przeżycia w kosmosie. Już w trybie wczesnego dostępu gracze będą mieli okazję zagrać w nią w trybie kooperacji. Nad projektem w naszym studio pracuje 11 osób, a drugie tyle to zewnętrzni współpracownicy zewnętrznikomentował Wiktor Szymański, członek zarządu WeirdFish SA.

WeirdFish SA zostało założone pod koniec 2019 roku z inicjatywy Marka Sobóla i Wiktora Szymańskiego. Pierwszy z nich znany jest m.in. jako jeden z założycieli notowanej na NewConnect spółki CreepyJar, kojarzonej przede wszystkim z sukcesu Green Hell – symulatora przetrwania w amazońskiej dżungli.

Zobacz również:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here