Naga MarketsWielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora.

wielton
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o niemal 5% przy całkiem przyzwoitych obrotach. Wydaje się, że powodem mocniejszej sesji była wczorajsza informacja o tym, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o udzieleniu spółce wsparcia na realizację projektu na terenie strefy. Wsparcie dotyczy zwolnienie z płacenia podatku CIT do maksymalnej wysokości 35% kosztów kwalifikowanych czyli między 16,8 mln zł, a 21,84 mln zł. Na wykresie trwające odbicie przełamało wczoraj poziom 10 zł oraz poziom poprzedniego wierzchołka. Naruszona została także linia trendu. Wydaje się, że jeżeli szeroki rynek odbije na przełomie roku, to także Wielton powinien kontynuować odbicie po silnej przecenie. Kolejnym celem popytu powinien być wtedy poziom w okolicach 12 zł. W ostatnich trzech miesiącach spółka otrzymała trzy rekomendacje kupna oscylujące między 15,50 a 16,50 zł.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Tauron, Unimot

Trakcja PRKiI S.A. jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce.

trakcja
źródło xStation 5

Notowania spółki wzrosły wczoraj o ponad 6% przy lekko podwyższonych obrotach. W ten sposób po kilku dniach korekty kurs powrócił do wzrostów, wybijając poziom poprzedniego maksimum. Patrząc na wykres, wydaje się, że kurs ma otwartą drogę do okolic 4,80 zł czyli szczytu z początku sierpnia. Powodem wczorajszej zwyżki była informacja o tym, że rada nadzorcza AB Kauno Tiltai czyli spółki należącej do Trakcji, wyraziła zgodę na sprzedaż firmy UAB Pletros investicijos za łączną kwotę nie mniejszą niż 10,7 mln zł. Sprzedaż dotyczy 100% udziałów litewskiej firmy. W komunikacie podano, że transakcja będzie miała pozytywny wpływ na zmniejszenie stanu zadłużenia Trakcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here