Naga MarketsWielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora.

wielton
źródło xStation 5

Notowania spółki spadają od maja 2017 roku, w tym czasie przecena sięgała około 55%. To dużo, także na tle wcześniejszych wzrostowych lat. Po części za spadki odpowiada sama spółki, a po wydaje się większej części słaba sytuacja na szerokim rynku w tym okresie, także mocna wyprzedaż na rynku małych spółek. Po stronie spółki leżą natomiast obawy o wzrost zadłużenia, który jednak zdaje się nie być większym problemem. Inny powód to obawy przy przejmowania firmy Lawrence David. Te dotyczyły głównie kwestii brexitu, który miałby odbić się niekorzystnie na Wieltonie właśnie poprzez to przejęcie.

Wyniki wskazują na rekordowo wysokie przychody oraz na stabilny wzrost zysków. Pierwszy kwartał przyniósł wzrost sprzedanych pojazdów o niemal 32%. Problemem jest jedynie spadająca marża. Prezes zapewnia jednak, że strategiczny cel jaki jest 2,4 mld zł przychodów do 2020 roku, nie jest zagrożony. Poziom inwestycji w 2019 roku będzie podobny do poprzedniego roku. Warto przypomnieć, że rozbudowa mocy produkcyjnych, przejęcia, budowa zakładu produkcji chłodni czy zakończona już inwestycja w fabryce w Wieluniu oraz we francuskim zakładzie Fruehauf – przyniosą efekty w najbliższych latach. Wydaje się więc, że w długim okresie spółka ponownie powinna przypaść do gustu inwestorom. Obecnie mamy jednak negatywną sytuację, gdyż na wykresie tygodniowym dochodzi do zejścia poniżej ważnego wsparcia.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here