Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Wielton jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z wiodących producentów w Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
wielton

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka znalazła się w ścisłej czołówce najmocniejszych walorów wczorajszej sesji. Wszystko za sprawą nagłych, ponad 12% wzrostów podpartych dość dużym wolumenem. Pod względem technicznym wszystko się zgadza tzn. mamy trend wzrostowy, a długo trwające spadki miały mało dynamiczny, typowo korekcyjny charakter. Po dotarciu do kluczowego wsparcia okolic 6 zł, doszło do mocnego odbicia. Tak duży skok powinien oznaczać kontynuację i powrót do wzrostów, sygnałem ku temu będzie wybicie linii korekty. Ciężko natomiast wytłumaczyć tak nagły i duży wzrost jakimiś informacjami. Niedawno można było przeczytać o ekspansji na rynki niemieckojęzyczne ale informacja ta nie wywołała natychmiastowego wzrostu. Warto mieć na uwadze, że spółka opublikuje wyniki za IV kwartał 29 lutego. Być może właśnie to wydarzenie ma coś wspólnego z tak dynamicznym wzrostem. O spółce pisałem ostatnio 5 lutego.

Monnari to firma specjalizująca się w segmencie markowej, eleganckiej odzieży damskiej i męskiej.

monnari

2,5% wzrostu przy dość wysokich obrotach to osiągnięcie spółki Monnari podczas czwartkowej sesji. Sam wynik nie budziłby zachwytu, gdyby nie szerszy kontekst. Wczoraj doszło do wybicia z kilkunastodniowej, wąskiej konsolidacji. Prawdopodobnie okaże się ona tylko przystankiem na drodze ku większym wzrostom. Wskazują na to poprzedzające ja niezwykle dynamiczne wzrosty, spadek obrotów w czasie korekty i ponowny wzrost wolumenu podczas wybicia. Najbliższy cel kupujących to opór w rejonie 16,20 zł. Biorąc jednak pod uwagę znacznie szerszy kontekst czyli długoterminowy trend wzrostowy i dopiero co zakończoną, największą korektę od wielu lat, wydaje się, że wzrosty mogą sięgnąć wyżej. W lutym spółka otrzymała jedną rekomendację z ceną docelową przy 20 zł. Być może to jest właściwy cel popytu na najbliższe miesiące. Ostatnio spółkę analizowałem 25 grudnia ubiegłego roku.

invest

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here