Naga MarketsWielton jest pionierem pod względem wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji w branży naczepowej.

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o niemal 11% przy podwyższonych obrotach. Spółka opublikowała tego dnia wyniki za pierwsze półrocze, które okazały się niższe od prognoz. Firma wypracowała w tym okresie 983,4 mln zł przychodów, co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o ponad 24%. Zysk netto sięgnął 39,2 mln zł i był wyższy niż przed rokiem o ponad 23 mln zł. Bardzo pozytywnie brzmiały dołączone do raportu komunikaty. Prezes spółki komentował, że sprzedaż naczep i przyczep drogowych rosła w pierwszym półroczu o blisko 14%, a koniunktura na wszystkich rynkach jest doskonała, dlatego spółka z optymizmem patrzy na drugie półrocze, mając wypełniony portfel zamówień na najbliższy okres. Dzień wcześniej spółka poinformowała także, o przejęciu 75% udziałów w Lawrence David, jednego z głównych producentów naczep na rynku brytyjskim. Patrząc na wykres, wydaje się, że dobre informacje przyczynią się do umocnienia strony kupujących. Wybicie górą z lokalnego kanału spadkowego powinno pozwolić na dalsze wzrosty. Ciekawie wyglądają notowania z perspektywy długoterminowej. Na wykresie miesięcznym mamy kolejną świecę z długim, dolnym wystającym cieniem w rejonie 10-11 zł.

Gino Rossi jest jedną z najlepiej rozpoznawanych i najwyżej ocenianych na polskim rynku marek, która zajmuje czołową pozycję w segmencie obuwia i akcesoriów z wyższej półki.

Spółka była największą gwiazdą wtorkowej sesji, gdyż jej akcje rosły aż o ponad 66% przy gigantycznych, najwyższych od lat obrotach. Bezpośrednim powodem zwyżki była informacja o zawarciu umowy o współpracy biznesowej i licencji z CCC. Umowa ma na celu poszerzenie zakresu dystrybucji towarów i marki Gino Rossi na istniejących i nowych rynkach. Marka Gino Rossi wejdzie na wszystkie rynki, gdzie znajduje się sieć dystrybucji firmy CCC. Szacuje się, że przychody z tytułu umowy sięgną 15-18 mln zł w przyszłym roku, a w latach 2019-2020 między 36 a 40 mln zł. Wpłynie to więc znacząco nie tylko na wizerunek spółki ale także, poprawi jej wyniki finansowe. Informacja trafiła na bardzo podatny, wyprzedany grunt, gdyż kurs spółki wyznaczył w tym miesiącu nowe, historyczne dno.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here