Naga MarketsWielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora.

wielton
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały w trakcie środowej sesji o około 5% jednak przy dość niskich obrotach. Mimo tego na wykresie, po wczorajszym długim dolnym cieniu świecy, mamy próbę zainicjowania odbicia po fali wyprzedaży. Powodów do zwyżki dostarcza opublikowany wczoraj raport z wynikami za pierwszy kwartał. Wynika z niego, że spółka miała w tym okresie 19,45 mln zł zysku netto. Jest to porównywalny wynik jak przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 29,34 mln zł wobec 25,55 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 639,89 mln zł wobec 479,94 mln zł rok wcześniej. Spółce od początku roku udało się sprzedać już o niemal 32% więcej pojazdów niż rok temu. Spoglądając na wykres w ujęciu tygodniowym, widać że cena znajduje się przy ważnym wsparciu. Jest to więc dobre miejsce do zainicjowania odbicia.

Orbex

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce.

atal
źródło xStation 5

Także wynikami kwartalnymi pochwalił się Atal. Spółka przyzwyczaiła inwestorów do dobrych wyników i nie inaczej było w pierwszy kwartale. Zysk netto sięgnął 45,3 mln zł, a przychody wyniosły 245,5 mln zł. Mimo, że są one o około 20% niższe niż przed rokiem, to jednak analitycy spodziewali się gorszych wyników. Zysk netto okazał się niemal 6% powyżej prognoz. Spółka podała także, że potencjał przekazań lokali na cały rok wynosi około 2,6 tysiąca. Ponadto, od stycznia do końca kwietnia zakontraktowano już 1064 tysiąca lokali, co oznacza wzrost r/r o 18%. Udało się także poprawić marże względem ubiegłego roku. Na wykresie od początku kwietnia mamy spadki o małej dynamice i bez wsparcia obrotów. Wydaje się, że jest to tylko korekta, po której trend wzrostowy będzie kontynuowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here