Naga MarketsWielton – spółka poinformowała wczoraj o czasowym zamknięciu zakładu Lawrence David w Wielkiej Brytanii. Spółka zależna odpowiada za około 13% przychodów całej Grupy Wielton. Wcześniej spółka wstrzymała lub ograniczyła produkcję także na we Francji i Włoszech. Na razie dość stabilnie przebiega produkcja w Wieluniu. Spółka wcześniej informowała, że epidemia będzie mieć znaczący wpływ na jej wyniki.

Warto mieć na uwadze, że na spowolnienie gospodarcze w Europie Zachodniej przełoży się zapewne na branże transportową. W piątek pojawił się ciekawy raport analityków DM Trigon, którzy przeprowadzili tzw. stress-testy w związku z epidemią. Wskazali Wielton wśród spółek narażonych w największym stopniu na problemy w przypadku przedłużania się ograniczeń w funkcjonowaniu gospodarek. Na wykresie, wszystko wskazuje, że dojdzie do zejścia na historyczne minima w rejonie 1,50 zł.

wielton


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here