Naga MarketsNajważniejszym wydarzeniem obecnego tygodnia będzie niewątpliwie posiedzenie FOMC. Rezerwa Federalna wraca do pracy po wakacyjnej przerwie. Inwestorzy skupią się przede wszystkim na konferencji z udziałem Janet Yellen. Na uwagę zasługują również najnowsze dane makroekonomiczne z europejskich gospodarek oraz ze Stanów. Bieżący tydzień przyniesie także solidną porcję danych z Polski m.in. tempo wzrostu przeciętnych wynagrodzeń, czy też dynamikę produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.


Analiza techniczna

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Po bardzo udanym początku tygodnia WIG20 został zdominowany przez podaż. Niemniej w skali całego tygodnia indeks wzrósł (+0,6%), kończąc piątkowe notowania na poziomie 2498 pkt. Zatem po dynamicznych zwyżkach nadeszła korekta, która po raz kolejny przybrała formę konsolidacji. Na uwagę zasługuje piątkowy, skokowy przyrost wolumenu handlu. Ten jednak nie przyniósł wzrostu zmienności i był efektem tzw. dnia trzech wiedźm. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 2550 pkt, podczas gdy za wsparcie należy uznać okolice 2480 pkt.

Wykres 2. Wielton w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Tym razem na miano spółki tygodnia zasłużył Wielton. W ciągu ostatnich pięciu dni sesyjnych walory producenta naczep podrożały o 7,6%. W minionym tygodniu spółka opublikowała wyniki. Te co prawda nieco zawiodły, lecz dalsze plany rozwoju oraz bardzo obiecujący backlog na drugą połowę roku znalazły uznanie inwestorów. W efekcie dynamiczne wzrosty, zasygnalizowane przez wyprzedane oscylatory techniczne, przyczyniły się do powstania formacji V, sygnału odwrócenia trendu. Jeżeli ta zostanie potwierdzona, to można oczekiwać wzrostów o zasięgu do 16,6 PLN. To oznaczałoby przełamanie ważnego oporu na poziomie 15,5 PLN oraz szansę na zakończenie korekty. Niemniej mankamentem pozostaje niski wolumen handlu, który nie potwierdził dominacji byków.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here