Naga MarketsNaczepa tira z logiem WieltonWielton podpisał nową (na zmienionych warunkach) umowę nabycia 20% udziałów z akcjonariuszem Langendorf – osobą prawną posiadającą pozostałe 20% udziałów w tej spółce, podał Wielton. Zmiany dotyczą m.in. wydłużenia do 2025 r. okresu, po jakim ma nastąpić wykup udziałów.

Forex Club

Wielton zostaje akcjonariuszem Langendorf

“Zmiany dotyczą m.in. wydłużenia do 2025 roku okresu, po jakim ma nastąpić wykup udziałów. Będzie to połączone z wydłużeniem okresu współpracy z osobą pełniącą obecnie funkcję dyrektora zarządzającego Langendorf, będącą jednocześnie jedynym właścicielem sprzedającego. Wydłużenie wykupu ma związek z realizacją celów nowo założonej Langendorf Polska sp. z o.o. (spółki 100% zależnej od Langendorf GmbH), która w dłuższej perspektywie ma za zadanie zwiększyć możliwości produkcyjne Grupy Langendorf, jak i całej Grupy Wielton” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strony uzgodniły w umowie, że przeniesienie własności ww. udziałów nastąpi 1 stycznia 2025 r., pod warunkiem zawieszającym zapłaty przez Wielton ceny sprzedaży nie później niż do dnia 30 kwietnia 2025 r., przy czym cena sprzedaży uzależniona jest od sumy EBITDA osiągniętej przez Grupę Langendorf w latach 2019-2024. W przypadku EBITDA nie przekraczającej 15 mln euro, cena wyniesie nie mniej niż 2,7 mln euro, a w przypadku realizacji EBITDA na poziomie przekraczającym 24 mln euro, cena przekroczy 6,5 mln euro. Umowa nie określa ceny maksymalnej.

Sprzedający ma prawo rozwiązać umowę m.in. w przypadku niedokonania zapłaty ww. ceny w terminie sześciu miesięcy od terminu zapłaty przez Wielton ceny sprzedaży. Umowa przyznaje opcję put sprzedającemu oraz opcję call Wieltonowi, których wykonanie będzie możliwe przy zajściu określonych okoliczności i na określonych w umowie warunkach finansowych. Umowa podlega i jest interpretowana zgodnie z prawem niemieckim, podano także.

Wielton zawarł umowy dotyczące nabycia łącznie 100% udziałów w spółce Langendorf GmbH z siedzibą w Niemczech w maju 2017 r.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. W 2019 r. miał 2,34 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here