Naga Markets

Wielton planuje zakup udziałów producenta przyczep na Półwyspie IberyjskimWarszawa, 17.12.2021 (ISBnews) – Wielton podjął decyzję o zamiarze nabycia udziałów w podmiocie prowadzącym działalność produkcyjną w obszarze przyczep i naczep na Półwyspie Iberyjskim, podała spółka.

“Wartość potencjalnej transakcji nie stanowi istotnej kwoty z perspektywy Grupy Wielton, jednakże nabycie udziałów w tym podmiocie umożliwi rozszerzenie dotychczasowej działalności Grupy Wielton na kolejny rynek. Zarząd spółki traktuje ten rynek jako ważny element potencjalnego wzmacniania pozycji grupy w całej europejskiej przestrzeni logistycznej” – czytamy w komunikacie.Wcześniej, oceniając potencjalne możliwości i monitorując ich dostępność od dłuższego czasu, nie zakładano realnego do przeprowadzenia w bieżącym roku działania, umożliwiającego silniejszą obecność w tym regionie, jednak spółka podjęła tę decyzję mając na uwadze pojawienie się nowych, sprzyjających warunków rynkowych i szanse na rozpoczęcie procesu budowania mocnej pozycji już od początku przyszłego roku, podano również.

Jednocześnie spółka zastrzega, że dokonanie transakcji uzależnione jest od uzgodnienia ostatecznych warunków z drugą stroną, uzyskania zgody rady nadzorczej spółki oraz zawarcia stosownej dokumentacji transakcyjnej.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 1,82 mld zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pzu | kruk akcje notowania | notowania ropy forex | cena bitcoina wykres | aktualny kurs dolar rubel | kurs dolars | cd red notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here