Naga MarketsWielton mocno rośnie po wynikach. Kurs w stronę linii trendu - zapiski giełdowego spekulantaJedną z najsilniejszych spółek podczas środowej sesji był producent naczep, Wielton. Spółka pokazała raport z wynikami za trzy kwartały roku, czym pozytywnie zaskoczyła. Wielton odnotował 12,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto w okresie I-III kw. wobec 52,76 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 14,12 mln zł wobec 80,7 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 302,75 mln zł wobec 1 837,62 mln zł rok wcześniej. Skąd więc pozytywne zaskoczenie? Po pierwsze, nie spodziewano się zbyt wiele po tym raporcie.

  • Wielton pokazał zaskakująco mocne wyniki
  • Zbliża się koniec długotrwałego trendu spadkowego?

Po drugie np. wynik EBITDA tylko za trzeci kwartał był wyższy rok do roku o 0,4%. Po gigantycznej przecenie jaka miała miejsce w poprzednich latach, niewiele potrzeba aby pozytywnie zaskoczyć. Warto także zwrócić uwagę, że po fatalnym II kwartale, kiedy wiele zakładów zostało zamkniętych, już w III kwartale przychody grupy wyniosły 488 mln zł, a więc były tylko o 4,6% niższe niż rok temu. Odbicie w III kwartale widoczne jest także po sprzedaży naczep. W tym czasie sprzedano 4112 naczep czyli o 40% więcej niż w drugim kwartale.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wielton zaskoczył wynikami

Wydany wcześniej prolog gry z podtytułem „Scarlet” zebrał sporo pozytywnych opinii. Zdaniem spółki, sugeruje to, że można liczyć na porównywalny sukces jak w przypadku „Drug Dealer Simulator”. Po około 45% korekcie, na wykresie trwa próba jej zakończenia. Jest na co czekać, więc wydaje się, że wybicie oporu przy 106 zł będzie czytelnym sygnałem powrotu kursu do głównego trendu.

wielton


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here