Naga MarketsWielton miał 18,75 mln zł zysku netto, 28,03 mln zł zysku EBIT w I kw. 2021 r.Wielton odnotował 18,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 6,37 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Wielton przedstawia swoje wyniki finansowe

Zysk operacyjny wyniósł 28,03 mln zł wobec 2,97 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wzrosła o 147,5% do 43,8 mln zł wobec 17,7 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 633,02 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 472,46 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2021 r. wyniósł 12,3 mln zł wobec 1,08 mln zł zysku rok wcześniej.

“Z perspektywy czasu słuszne okazały się nasze przewidywania odnośnie pozytywnych tendencji rynkowych w pierwszych miesiącach 2021 roku, o których wspominaliśmy podczas konferencji inwestorskiej w lutym. Co prawda, odnotowane wzrosty na poszczególnych rynkach są na zróżnicowanym poziomie, ale utrzymujący się trend wyraźnie wskazuje na odbudowę branży transportowej i wzrost zapotrzebowania na nasze produkty. Do głównych przyczyn tego pozytywnego zjawiska należy zaliczyć efekt odłożonego popytu po okresie pandemii” – napisał prezes Wieltonu Paweł Szataniak w liście dołączonym do raportu.

Dodał, że z punktu widzenia całej grupy wolumeny sprzedaży zostały odbudowane po okresie pandemii, a w większości powróciła do poziomów zbliżonych do uzyskanych w 2019 roku.

“W ocenie zarządu, Grupa Wielton jest dobrze przygotowana do wzrostów sprzedaży w kolejnych miesiącach 2021 roku, odpowiadając na rosnący popyt na przyczepy i naczepy obserwowany w całej Europie. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że odbudowa rynku będzie w średnio i długookresowym terminie, odbywała się w stabilny i zrównoważony sposób” – podsumował Szataniak.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here