Naga MarketsWielton: Docelowo wydzielenie produkcji w Wieluniu, na GPW spółka holdingowaDocelowo zakład produkcyjny Wieltonu w Wieluniu zostanie wydzielony do osobnej spółki, a na giełdzie pozostanie spółka holdingowa, zapowiedział prezes Paweł Szataniak. Grupa nie wyklucza zmiany nazwy spółki holdingowej, a cały proces powinien potrwać około roku.

Wielton nie wyklucza zmiany nazwy spółki holdingowej

“Docelowo działalność Wielton Polska, czyli zakładu w Wieluniu, zostanie wyodrębniona do osobnej spółki, najprawdopodobniej z ograniczoną odpowiedzialnością, a na giełdzie będzie notowana spółka holdingowa. Analizujemy obecnie prawne aspekty tej zmiany” – powiedział Szataniak podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Członek zarządu Wieltonu ds. finansowych Piotr Kamiński dodał, że rozważana jest również zmiana nazwy giełdowej spółki holdingowej.

“Chcemy, żeby cały proces udało się przeprowadzić w perspektywie około roku” – dodał.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. W 2019 r. miał 2,34 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here