Naga MarketsWieloryby XRP napędzają wzrosty tokenu sieci Ripple. Rosnąca aktywnośćToken Ripple, czwarty pod względem kapitalizacji element całego systemu kryptowalutowego, w połowie kwietnia testował historyczne maksima tuż pod poziomem 2 dolarów. Obecnie wyceniany jest na kilkadziesiąt centów mniej, nadal jednak porusza się na bardzo wysokich poziomach (1,4 dol.). Jak wynika z danych Santiment, wieloryby coraz chętniej akumulują altcoina.

  • Ripple cały czas uwikłany jest w pozew sądowy: amerykańska komisja finansowa uważa bowiem XRP za papier wartościowy, a nie kryptowalutę
  • Chociaż od paru miesięcy ciąży to nastrojom budowanym wokół sieci, to sama cena aktywa rośnie
  • Według platformy analitycznej Santiment jest wspierana m.in. przez rosnącą aktywność wielorybów na rynku XRP

XRP nie cieszy się obecnie popularnością wśród inwestorów?

Od czasu, gdy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew przeciwko Ripple za prowadzenie niezarejestrowanej ofertę papierów wartościowych pod koniec grudnia 2020 r., niektórzy inwestorzy wyrazili swoje obawy dotyczące XRP. Nowa fala niepewności uderzyła ostatnio w rynek po tym, jak źródła bliskie obecnej administracji Bidena informowały, że decydenci planują zwiększyć podatki dla zamożnych inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym kontekście, “Crypto Fear and Greed Index”, zbiorczy wskaźnik mięrzący aktualne nastroje na rynku kryptowalut, po raz pierwszy od ponad roku zmieniła się z “Extreme Greed” (79 punktów) na “Fear” (27).

Nastroje społeczne związane z XRP uległy znacznemu pogorszeniu razem z innymi aktywami cyfrowymi, osiągając najniższy poziom od marca. W ciągu ostatnich kilku dni odnotowano jednak wzrost. Może to prognozować wyższe ceny w kolejnych tygodniach: dane z przeszłości sugerują, że ceny XRP zazwyczaj mają tendencję wzrostową, gdy zaufanie społeczne jest niskie

XRP i ważony sentyment społeczny według Santiment

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Wieloryby XRP ruszają na zakupy

Wykres dystrybucji podaży XRP pokazuje, że presja kupna czwartej co do wielkości kryptowaluty na świecie (pod względem kapitalizacji rynkowej) wzrosła drastycznie w ciągu ostatnich pięciu dni, nawet gdy sentyment społeczny osiągnął dołek na początku zeszłego tygodnia.

Platforma analityczna Santiment odnotowała znaczny skok adresów z milionami dolarów w XRP, potocznie nazywanych “wielorybami”. Liczba posiadaczy ponad 1 000 000 XRP wzrosła o 1,25%. Mniej więcej 19 nowych wielorybów dołączyło do sieci w tak krótkim czasie.

Dystrybucja podaży XRP według Santiment

Ostatni wzrost liczby dużych inwestorów stojących za XRP może na pierwszy rzut oka wydawać się nieznaczący. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że te wieloryby posiadają ponad 1,4 miliarda dolarów w altcoinie, to nagły skok w górę może przełożyć się na wzrost kapitalizacji rynkowej o miliardy dolarów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:wti notowania | gpw notowania | kurs gbp | pkn akcje | gpw spółki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here