Naga MarketsFinancial Times donosi, że traderzy i inwestorzy pozycjonują się pod gwałtowny wzrost cen ethereum, zakładając, że główny regulator rynku papierów wartościowych na Wall Street da w przyszłym roku zielone światło dla amerykańskiego funduszu giełdowego śledzącego drugą co do wielkości kryptowalutę na świecie.

Cena ETH wzrośnie do 15 tysięcy dolarów 

Wycena opcji, które pozwalają inwestorom zakładać się o przyszłe ruchy aktywów finansowych, sugeruje, że uczestnicy rynku zakładają się, że ethereum wzrośnie do marca przyszłego roku ponad trzykrotnie do 15 tysięcy dolarów.Istotne jest tu to, że posunięcie to ma miejsce tydzień po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) utorowała drogę do uruchomienia pierwszego funduszu ETF powiązanego z bitcoinem. Inwestorzy wpłacili ponad 1 mld USD do funduszu ProShares Bitcoin Strategy, co skłoniło go do zakupu kontraktów terminowych, które śledzą cenę bitcoina. To z kolei spowodowało, że cena bitcoina osiągnęła rekordowy poziom.

Traderzy stawiają teraz na powtórzenie scenariusza dla ETF-ów ethereum.

– Mówiąc wprost, rynek wydaje się być byczy w odniesieniu do potencjału ethereum do końca roku lub pierwszego kwartału – powiedział Luuk Strijers, dyrektor handlowy w Deribit, jednym z największych miejsc handlu opcjami kryptowalutowymi.

Według Adama Farthinga, dyrektora ds. ryzyka w specjalistycznej firmie B2C2 zajmującej się handlem kryptowalutami, zainteresowanie kupnem kontraktów dających inwestorom prawo, ale nie obowiązek zakupu ethereum po cenie 15 tysięcy dolarów w marcu przyszłego roku wręcz “eksplodowało”.

W jego ocenie wieloryby, tj. duzi gracze posiadający spore ilości cyfrowych aktywów pozycjonują się już w ten sposób pod ogłoszenie ETF-u na ETH.

– SEC i Commodity Futures Trading Commission pokazały, że zamierzają być rozważne, ale otwarte w kwestii funduszy związanych z kryptowalutami, które są skłonne dopuścić, a miniony tydzień pokazał, że istnieje popyt na tego rodzaju produkty – wskazuje Steven McClurg, chief investment officer w Valkyrie Funds.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn orlen | euro korona norweska | neuca akcje opinie | celon giełda | cena akcji lotos | kurs dolara | najwyższy kurs korony islandzkiej | benefit akcje rekomendacje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułJSW już z 20% spadkiem notowań. Najbliższe wsparcie przy 47,50 zł
Następny artykułMercator wzrósł niemal 8% i był wczoraj jedną z najsilniejszych spółek w WIG20
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Wieloryby to mogą wycenić wzrost swojego prącia
    podczas wzwodu.
    Te artykuły z tymi wróżbami powodują u mnie już odruch wymiotny .
    Pozdrawiam dobranoc .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here