Naga MarketsCena BTC spadła na przestrzeni niespełna dwóch tygodni o niemal 10 tysięcy dolarów, co stanowi blisko 19 proc. Mimo, że obecnie za jednego bitcoina zapłacić trzeba niespełna 43 tysiące dolarów, co oznacza, że jest on o niemal 22 tysiące dolarów tańszy niż w połowie kwietnia, to wciąż jest to prawie 14 tysięcy dolarów więcej niż na początku roku. Oznacza to, że mimo ostatnich spadków, osoby, które zainwestowały w BTC na początku stycznia wciąż mają ponad 48 proc. zysku.

Duzi gracze szaleją na zakupach 

Popularny analityk on-chain twierdzi, że wieloryby kryptowalutowe skupowały BTC w zdumiewającym tempie. Powołując się na dane z Glassnode wskazuje on, iż na przestrzeni ostatnich miesięcy osoby lub podmioty posiadające co najmniej 1000 BTC „agresywnie skupowały” najstarszą z walut wirtualnych.Will Clemente, bo o nim mowa, wskazał, iż tylko od 17 lipca br., a więc w ciągu zaledwie dwóch miesięcy wieloryby skupiły z rynku 184 699 BTC, co przy aktualnym kursie w przybliżeniu daje około 8 miliardów dolarów.

Dostrzega on także, że spore zakupy robią również inwestorzy detaliczni, czyli tacy, którzy posiadają mniej niż 10 BTC. W jego ocenie jest to sygnał, iż jesteśmy dopiero w „środku rynku byka.”

Dodał także, iż w jego ocenie bitcoin będzie kontynuował rajd wzrostowy przez następny miesiąc (październik), ponieważ „silne ręce” nadal gromadzą BTC.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania cdprojekt | jak handlować funtem | kurs franka nbp | ropa wti prognozy | mercator | najwyższy kurs korony czeskiej | dow index | alior akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBudimex chce pozyskać technologie do magazynów energii dużej i średniej mocy
Następny artykułTabletka na Covid-19 już blisko? Akcje kilku spółek mogą na niej zyskać
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here