Naga Marketsmoneta ethereumNa rynku kryptowalut zaobserwować można ciekawe zjawisko. Rynkowe wieloryby przez mijający właśnie rok kupowały głównie… Ethereum.


Zespół Dair dokonała analizy ponad 5 200 adresów Ethereum. Wyniki są zaskakujące. Otóż, tzw. wieloryby, czyli najwięksi inwestorzy na rynku, posiadają obecnie 80% więcej tokenów ETH niż na początku tego roku. Na ich portfelach znajduje się ponad 20 milionów Ethereum o równowartości szacowanej na około 2,2 miliarda USD. By lepiej oddać skalę zjawiska dodamy, że w przybliżeniu jest to 20% wszystkich tokenów ETH w obiegu. W styczniu 2017 roku badana grupa inwestorów posiadała „tylko” 5 milionów Ethereum.

Skąd ten popyt?

Co jest powodem takich ruchów ze strony kryptowalutowych wielorybów? Dlaczego skupują ETH na taką skalę? Oddając głos specjalistom z Dair dowiadujemy się, że powodem jest nagłe załamanie rynku. W związku z tym, że większość tokenów połączona jest z ETH, inwestorzy wybierają po prostu samo główne dzieło Vitalika Buterina traktując je jako pewien rdzeń rynku. Szczególne wysokie zainteresowanie ETH zauważono zresztą w listopadzie z naciskiem na ostatnie dwa tygodnie, czyli okres… spadków na rynkach.

Jeszcze ciekawsza jest inna obserwacja Dair. Teraz o 30% mniej dużych graczy rynkowych, jest w posiadaniu Ethereum. Oznacza to, że ETH są bardziej rozproszone na różnych portfelach.

Obecnie ETH posiada jednak dużo mniejszą wartość niż rok temu. Na początku roku tokeny zgromadzone przez największych graczy było warte w przybliżeniu 21 miliardów dolarów. Dziś to zaledwie 2,2 miliarda dolarów. Jest to aż 89-procentowy spadek ogólnej wartości od stycznia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nie chodzi o cenę!

Wszystkich, których martwią spadki, pocieszy zapewne współtwórca projektu i założyciel firmy ConsenSys, Joseph Lubin, który uważa, że w ETH nie jest ważna cena tokenu:

“W Ethereum nie chodzi o cenę, adopcja silnie rośnie. Wierzę w technologię blockchain z powodu ludzi, którzy ją tworzą. Deweloperzy, inżynierowie oraz technicy. Eksperci od kontraktów, którzy audytują i zabezpieczają kod źródłowy. Designerzy, którym zależy na user experience oraz sprzedawcy pokazujący historię Web3 całemu światu”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here