Naga MarketsPomimo wzrostów na wykresie bitcoina, użytkownicy posiadający od 100 do 10 000 BTC nie wykazują chęci sprzedaży zgromadzonych przez siebie monet. Takimi danymi podzieliła się ostatnio platforma analityczna Santiment. Co więcej, grupa tych inwestorów posiada łącznie aż 9,28 mln BTC, co odpowiada 44% całkowitej podaży tej kryptowaluty. Firma ta twierdzi również, że kluczowym wskaźnikiem, który zasygnalizuje kolejny rajd na bitcoinie, będzie wzrost ilości jego dziennej aktywności adresów.

  • Z danych opublikowanych przez Santiment wynika, iż duzi inwestorzy nie wykazują chęci sprzedaży swoich bitcoinów, pomimo wzrostu ceny 
  • Obecnie w rękach posiadaczy od 100 do 10 000 monet BTC znajduje się aż 44% całkowitej podaży najpopularniejszej kryptowaluty
  • Platforma analityczna dodaje, że wzrost ilości dziennie aktywnych adresów bitcoina może zasygnalizować kontynuację rajdu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin – wieloryby nie wykazują chęci jego sprzedaży

W ciągu ostatniego tygodnia kurs BTC ponownie wzniósł się powyżej poziomu 40 000 USD za monetę. Aktualnie kryptowaluta ta handluje w pobliżu 45 900 USD, a inwestorzy posiadający od 100 do 10 000 bitcoinów, nie wykazują chęci ich sprzedaży.Z informacji opublikowanej dwa dni temu przez Santiment wynika, że wyżej wskazana grupa posiada łącznie aż 9,23 mln monet BTC. Liczba ta odpowiada ilości bitcoinów zgromadzonych przez tych użytkowników 28 lipca br., stanowiąc jednocześnie ATH pod tym względem. 

Suma bitcoinów znajdująca się w portfelach tych inwestorów to 44% całkowitej podaży najstarszej kryptowaluty, która wynosi 21 mln monet BTC.

Kluczowy sygnał do wzrostów

Analitycy z Santiment zaznaczyli, że w najbliższym czasie warto obserwować wskaźnik liczby aktywnych adresów w sieci bitcoina. Ich wzrost do miliona może zasygnalizować kontynuację byczego rajdu na wykresie najstarszej kryptowaluty.

liczba-dziennie-aktywnych-adresow-bitcoina
Dzienna aktywność adresów w sieci bitcoina. Źródło: Twitter/@santimentfeed

Eksperci wspomnieli również o przeciwstawnych ruchach na rynku złota. Okazuje się, iż cena króla wśród metali odnotowała największy spadek od połowy czerwca br. podczas gdy kurs BTC obrał odwrotny kierunek.

Dyrektor ds. rynku finansowego w OKEx – Lennix Lai zaznaczył, że najpopularniejszy kruszec osiągnął 4-miesięczne minimum pod względem cenowym. W tym samym zakresie czasowym bitcoin odbił się z poziomów poniżej 30 000 USD do okolic 44 500 USD.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here