Naga MarketsOstatnia bessa na rynku kryptowalut trwała rekordowo długo. Patrząc jednak na listę 100 najbogatszych, bitcoinowych adresów, można zauważyć, że najzamożniejsi posiadacze kryptowalut zdecydowanie wyrywali coiny ze “słabych rąk”. Wieloryby wracają do gry?

Bessa trwa już 14 miesięcy. Ostatnie dni dały bykom odetchnąć i nacieszyć się kontrofensywą, która jednak załamała się w niedzielę. Spadki pozwalały jednak najbogatszym właścicielom BTC i BCH na przechwytywanie tańszych coinów od zniechęconych inwestorów. Patrząc na listę 100 najbogatszych adresów obu e-monet można zauważyć, że portfele tzw. “wielorybów” stały się jeszcze bardziej rozepchane. Ostatnie dwa miesiące “grubasy” spędziły na kupowaniu kryptowalut.

Sezon na zakupy

Lista 100 najbogatszych portfeli BTC zawiera również kilka giełd, ale te portfele są wyraźnie oznaczone, aby społeczność mogła je śledzić. Oprócz portfeli platform duża część “wielorybów” jest jednak anonimowa.

Obecnie 100 najbogatszych adresów zawiera od 10 000 do 1 000 000 BTC. Od 17 grudnia 2018 r. do 25 lutego 2019 r. pięć największych portfeli należących do giełd zwiększyło się o 2 879 BTC (10,8 mln USD). Jednak pozostała część stu najtłustszych wielorybów (z których niektóre to mniejsze giełdy) zdołała zgromadzić 151 405 BTC (572 miliony USD) w mniej niż dwa miesiące.

Podobne zjawisko zachodzi przy Bitcoin Cash (BCH). Adresy, na których jest od 10 000 do 1 000 000 BCH, stanowią około 26,5% wszystkich BCH w obiegu. 100 największych adresów BCH odnotowywało znaczny wzrost posiadanych coinów po każdym spadku ceny.

Także kilka najbogatszych adresów BTC, które były uśpione od lat, reaktywowało się.

Czy więc, gdy niemal wszyscy płaczą i sprzedają, ty powinieneś kupować z szerokim uśmiechem na ustach? Taką ideą kierują się chyba wieloryby.

Miejskie legendy

Za każdym razem, gdy na głównych giełdach kryptowalut zachodzą niewytłumaczalne zjawiska rynkowe, takie jak ostatnie ruchy cenowe w ubiegły weekend, ludzie zrzucają winę na najbogatszych posiadaczy cyfrowych walut, którzy ponoć manipulują cenami. Czy w istocie tak jest? Możliwe, ale nikt do końca nigdy tego nie udowodnił. Rozsądnym wyjściem jest raczej śledzenie strategii najzamożniejszych, a nie zrzucanie na nich winy za domniemane manipulowanie cenami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here