Naga MarketsBitcoin whales skupiły BTC o wartości 108 mln USDOd czasu, gdy 20 maja bitcoin spadł poniżej 9500 USD, popyt na kryptowaluty wśród zamożnych inwestorów wzrósł. Sprawie przyjrzała się firma Santiment. Opublikował dane świadczą o akumulacji na rynku bitcoinów. Tą widać zwłaszcza u właścicieli portfeli o wartości przekraczającej 100 BTC. Ponoć „wieloryby” kupiły ostatnio 12 000 BTC, co odpowiada około 108 milionom dolarów.

  • Nowe dane sugerują, że na rynku BTC trwa akumulacja.
  • Kryptowaluty skupują najbogatsi.

Wieloryby czekają na hossę na BTC?

Wieloryby to pojęcie, które oznacza inwestorów lub podmioty ze znaczną ilością BTC na swoich portfelach. Obserwatorzy rynku często analizują to, co owi najwięksi robią. Gdy skupują kryptowaluty oznacza to, że przygotowują się na hossę. Kiedy jednak sprzedają sugeruje to, że czeka nas bessa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz zaś Santiment zauważa, że duzi posiadacze bitcoinów wykazują obecnie „skłonność do gromadzenia zapasów [BTC]”.

Zjawisko to widać po „czarnym czwartku” – spadku kursu, który miał miejsce w nocy z 12 na 13 marca. Wtedy cena BTC spadła z 7 969 USD do 4 346 USD.

O ile w BTC wzbogacili się najbogatsi?

W efekcie nowego trendu saldo portfeli BTC wielorybów wzrosło o 500 milionów dolarów. Wzrost nastąpił po systematycznym i ostrożnym spadku wartości tego współczynnika, co miało miejsce, gdy cena bitcoina rosła. To pokazało, że wieloryby posiadające ponad min. 100 BTC sprzedawały część zapasów za każdym razem, gdy cena osiągała lokalny szczy na wykresie.

Salda zaczęły jednak rosnąć wraz z halvingiem bitcoina, co z kolei miało miejsce już 11 maja. Spadły ponownie po tym, jak cena przetestowała poziom 10.000 USD jako opór.

W każdym razie obecnie sytuacja sugeruje ponową akumulację kryptowalut, coś na kształt tego, co miało miejsce w 2016 r., czyli rok przed bańką w 2017 r. Czy teraz historia powtórzy się w skali 1:1? Przekonamy się za parę miesięcy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here