Naga MarketsWraz z systematycznym wzrostem cen bitcoina, wieloryby coraz częściej wypłacają z giełd kryptowalut swoje środki w dużych ilościach. Jak poinformował Whale Alert na Twitterze, anonimowy użytkownik przeniósł w czwartek 2292 BTC z giełdy Coinbase do nieznanego portfela. Całkowita wartość transakcji wyniosła aż 110 mln USD.

  • Podaż BTC na wiodących giełdach kryptowalut osiągnęła najniższy poziom od lutego 2018 r.
  • Grayscale zarządza łącznie aż 650 190 BTC, posiadając aktywa cyfrowe o łącznej wartości 35 miliardów dolarów
  • Fundusz zarządza teraz 3,07 milionami Ethereum o łącznej wartości ponad 5,3 miliarda dolarów

Wieloryby BTC przyspieszają wypłaty z cyfrowych giełd

Whale Alert, firma zajmująca się śledzeniem łańcuchów bloków i analizą kryptowalut, zgłosiła dzisiaj dużą transakcję na BTC obejmującą aż 2292 wirtualnych monet. Ponadto firma zgłosiła kolejną transakcję kilka godzin temu, która obejmowała przeniesienie 1407 BTC o wartości około 67 milionów dolarów z giełdy kryptograficznej Binance do portfela cyfrowego Xapo.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli takie ruchy będą kontynuowane może to doprowadzić do problemów z płynnością, ponieważ podaż BTC na wiodących giełdach kryptowalut osiągnęła najniższy poziom od lutego 2018 r.

Rosnący popyt instytucjonalny na BTC odegrał ważną rolę w ostatnich impulsach wzrostowych, gdy firmy finansowe z głównego nurtu gromadzą w ostatnich miesiącach najpopularniejszą wirtualną walutę w dużych ilościach. Grayscale, największy na świecie fundusz zarządzający aktywami kryptograficznymi, kupił 202 bitcoiny o wartości ponad 10 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, a aktywa BTC firmy przekroczyły wartość 29 miliardów dolarów. Grayscale zarządza łącznie aż 650 190 BTC.

Liczba dużych transakcji kryptowalutowych rośnie od początku 2021 roku. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej transferów kryptowalut obejmujących bitcoin, ethereum i tether. Whale Alert poinformował wczoraj o transakcji dotyczącej przeniesienia 38 714 ETH o wartości ponad 67 milionów dolarów do nieznanego portfela.

Znaczący skok cen Ethereum odegrał ważną rolę w ostatnich ruchach, ponieważ cena ETH wzrosła z 750 USD do ponad 1800 USD w ciągu pierwszych 6 tygodni 2021 r. Fundusz Grayscale zgromadził 21 936 ETH w ciągu ostatnich 24 godzin. Firma zarządza teraz 3,07 milionami Ethereum o łącznej wartości ponad 5,3 miliarda dolarów, posiadając aktywa cyfrowe o łącznej wartości 35 miliardów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina (BTC) narusza ostatnie maksimum

Notowania BTC/USD wzrastają w czwartek popołudniu ponad 6,5% naruszając historyczny szczyt z wtorku w okolicach 48 216 USD. Trwałe przebicie tego poziomu otworzyłoby drogę w kierunku okrągłego poziomu 50 000 USD. Z drugiej strony główny poziom wsparcia stanowi dotychczasowe maksimum 42 000 USD. Dopiero spadek poniżej tego poziomu mógłby doprowadzić do głębszej korekty.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd online | dax online | s&p 500 index | prognozy btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here