Naga Markets

Najświeższy tweet firmy analitycznej Santiment wskazuje na formowanie ważnego trendu na rynku kryptowalut: znaczny wzrost ilości trzech wirtualnych walut tj. Cardano, Maker i Fetch przechowywanych na adresach dużych kont tzw. wielorybów. Przedstawione dane wskazują, że od początku roku adresy wielorybów dodały ogromne ilości tych trzech tokenów do swoich portfeli.

Wieloryby masowo skupują Cardano, Maker i Fetch

Firma Santiment wskazuje, że tak znaczny wzrost zakupów przez wieloryby jest często byczym sygnałem dla rynku kryptowalut, ponieważ sugeruje, że duzi inwestorzy gromadzą aktywa w oczekiwaniu na przyszły wzrost cen. Warto jednak zauważyć, że takie ruchy mogą również powodować znaczną zmienność, ponieważ działania dużych inwestorów mogą mieć ogromny wpływ na rynek i ceny.Ogólnie rzecz biorąc, dane przedstawione w tweecie sugerują, że duzi inwestorzy są obecnie zainteresowani gromadzeniem Cardano, Maker oraz Fetch, co może podnieść cenę tych tokenów w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Bitcoin (BTC) w wąskim przedziale konsolidacji cenowej

Przedstawiony poniżej wykres to 1-godzinna analiza techniczna Bitcoina w stosunku do USDT, ujawniająca trend spadkowy od czasu wystąpienia krzyża śmierci 23 lutego 2023 r. Jednak obecnie można zaobserwować, że Bitcoin porusza się w konsolidacji, a jego cena się waha między 23 000 USD a 24 000 USD, po odbiciu od poniedziałkowego minimum.

AVA Trade
Analiza techniczna BTC/USDT na interwale H1 (źródło: TradingView)

Dodatkowo, pomimo niedźwiedziego trendu na wykresie BTC, kurs oscyluje teraz blisko kluczowej 200-dniowej średniej kroczącej (kolor żółty), wskazując na fazę konsolidacji i potencjał do wybicia w obu kierunkach. Wskaźnik Relative Strength Index (RSI) wynosi obecnie 43,25, co jest sygnałem spadkowym dla rynku.

Niemniej jednak, jeśli cena spadnie dalej i osiągnie poziom 30 RSI, który jest uważany za region wyprzedania aktywów, można spodziewać się zwyżkowego odwrócenia od tego poziomu. Traderom zaleca się uważne obserwowanie poziomów cenowych i wolumen obrotu w celu uzyskania dalszych informacji rynkowych.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKiedy skończy się korekta na akcjach Allegro? Kurs coraz bliżej kolejnej strefy wsparcia
Następny artykułEBC szykuje się do dalszych podwyżek. Goldman Sach prognozuje po 50 pb. aż do maja
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.