Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleW przypadku dużej ilości danych zawsze istnieje możliwość analizy, która może ujawnić wzorce i trendy, które zostały wcześniej pominięte. Najnowsza analiza pokazuje, że tzw. “Bitcoin Whales” czyli najwięksi posiadacze Bitcoinów w systemie, dramatycznie zwiększają zaangażowanie w swoich portfelach kryptowalutowych od grudnia ubiegłego roku.


Duzi gracze stawiają na Bitcoina (BTC)

Wszystko wskazuje na to, iż bessa to idealna okazja do inwestycji. Tak przynajmniej wynika z zachowania dużych graczy na rynku wirtualnych walut, którzy od kilku miesięcy masowo skupują aktywa z rynku. Pierwsza analiza z portalu Bitcoin.com wykazuje, iż głównym celem „wielorybów” jest Bitcoin (BTC) oraz Bitcoin Cash (BCH). Szacuje się, iż w posiadaniu dużych graczy jest aż 16% wszystkich BTC.

Drugi raport z CryptoCompare potwierdza wyniki z Bitcoin.com. Po wyeliminowaniu największych sald portfeli należących do giełd Binance, Bitstamp, Bitfinex i Huobi, pozostałe 100 największych zgromadziło 151 505 BTC, które obecnie wyceniane jest na ponad 577 milionów USD.

Oba raporty zgodnie stwierdziły, iż kilka dużych nieaktywnych od jakiegoś czasu portfeli rozpoczęło akumulację BTC i BCH. Jeśli chodzi o Bitcoin Casha istnieje około 195 portfeli, które posiadają od 10 tys. do 100 tys. BCH, co stanowi około 26,5% całej sieci.

Zmiana w portfelach BTC na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy, źródło: bitinfocharts.com

W ciągu ostatniego roku średnie rozmiary transakcji spadły z 5000 USD do 130 USD, co wyraźnie wskazuje, że „Big Money” wycofało się na dalszy plan oczekując korzystnej sytuacji do ponownego podłączenia – napisano w raporcie.

Na pewno wiele osób zastanawia się kiedy duzi inwestorzy wrócą na stałe na rynek wspierając powrót hossy? Uważa się, iż wielu z tych „wielorybów” miało ustawione zlecenia oczekujące buy limit na poziomie 3000 USD, który obecnie stanowi główne wsparcie cenowe dla Bitcoina.

Patrząc na listę 100 najbogatszych, bitcoinowych adresów, można niewątpliwie zauważyć, że najzamożniejsi posiadacze kryptowalut zdecydowanie wyrywają coiny ze “słabych rąk”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Z kolei zespół Dair dokonał w zeszłym miesiącu analizy ponad 5 200 adresów Ethereum. Wyniki okazały się zaskakujące. Otóż, tzw. wieloryby, czyli najwięksi inwestorzy na rynku, posiadają obecnie 80% więcej tokenów ETH niż na początku tego roku. Na ich portfelach znajduje się ponad 20 milionów Ethereum o równowartości szacowanej na około 2,2 miliarda USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here