Naga MarketsKurs Bitcoina w dużej mierze utrzymuje wzrosty osiągnięte w weekend, a kryptowaluta pozostaje o 20% droższa niż w ostatnim tygodniu. Wielu obserwatorów branży dyskutuje na ten temat. HODLer z minionej epoki, Peter Schiff uważa, że inwestorzy detaliczni są manipulowani przez taktykę wielorybów stosowaną na rynkach kryptowalut.


Zobacz również: Bitcoinowy wieloryb przeprowadza transfer na ponad 1,3 mld USD

Bitcoin znowu manipulowany przez wieloryby

W tweecie opublikowanym 29 października Schiff – zagorzały zwolennik złota – powiedział:

Trzymający Bitcoiny nie będą ich sprzedawać, ponieważ wierzą, że się wzbogacą, gdy #Bitcoin wystrzeli w kosmos. Wieloryby na tym się wzbogacają, sprzedając teraz, aby zrealizować swoje zyski na papierze, zanim dojdzie do załamania rynku. Wieloryby muszą się upewnić, że HODLerzy nie stracą wiary i nie wypłacą pieniędzy, aby mogli zarobić!

Komentarze Schiffa pojawiają się po tygodniu olśniewających zysków rynkowych najpopularniejszej kryptowaluty. Bitcoin (BTC) w zeszły piątek odnotował najwyższy śród-dzienny wzrost od 2011 roku aż o 42%. W stosunku do złota BTC wzrósł o ponad 30% w dniu 26 października.

Z kolei 29 października złoto wyraźnie spadło do tygodniowego minimum ze względu na spadek awersji do ryzyka, gdyż wielu inwestorów ma nadzieję na zawarcie umowy handlowej między USA, a Chinami. Jednak obniżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną mogłaby być pozytywnym czynnikiem dla metali szlachetnych.

Schiff pozostaje zdecydowanie i konsekwentnie niedźwiedzi w swoich prognozach dotyczących Bitcoina. Rosnące uznanie BTC jako rodzaj zasobu bezpiecznej przystani przyczyniło się do częstego określania go „cyfrowym złotem”, a kryptowaluta często popadała w ścisłą korelację z fizycznym złotem w ostatnich cyklach rynkowych. Komentatorzy branżowi wskazują na coraz bardziej gołębią retorykę banków centralnych na świecie, co może dostarczyć „paliwa rakietowego” dla kursu Bitcoina.

Wczoraj Peter Schiff stwierdził, że Chiny nie miały nic wspólnego ze wzrostem i tylko wieloryby manipulowały cenami kryptowalut.

– Ostatni ostry rajd Bitcoina prawdopodobnie nie miał nic wspólnego z Chinami ani z żadnym fundamentalnym czynnikiem. Wyraźnie wygląda to na manipulację na rynku przez wieloryby. Pompując technicznie słaby rynek, są w stanie zrzucić więcej #Bitcoin po wyższych cenach.

Kurs Bitcoina spada w okolice 9100 USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty po silnym impulsie wzrostowym pod koniec zeszłego tygodnia systematycznie spadają, a w trakcie dzisiejszej sesji kurs przebił poziom 9100 USD i zmierza w kierunku okrągłego wsparcia 9000 USD. Niedaleko znajduje się ważna wymienność na wysokości 8800 USD. Kapitalizacja Bitcoina wynosi ponad 164 mld USD, a wolumen z ostatnich 24 godzin przekroczył 23 mld USD.

Zobacz również: Bitcoin celuje w poziom 10,8 tys. USD, twierdzi Maksymilian Bączkowski

Kurs BTCUSD w środę na interwale jednogodzinnym źródło tradingview.com 30 10 19
Kurs BTCUSD w środę na interwale jednogodzinnym źródło tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here