Naga Markets

Wieloryby gromadzą XRP. Ripple może wygrać w sądzie początkiem 2023 r.Jak podaje firma Santiment, najwięksi gracze masowo skupują z rynku kryptowalutę XRP. To efekt zbliżającego się rozstrzygnięcie sporu sądowego między Ripple, a Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w którym szala coraz mocniej przechyla się na korzyść kryptowaluty. Tylko 22 grudnia jeden z wielorybów wykupiły z giełdy Binance tokeny XRP o wartości przeszło 52 mln USD, mimo że cena krytpowaluty wciąż oscyluje blisko 90% poniżej swojego ATH z 2018 r.

  • Ripple czeka na rozstrzygnięcie sądu, które spodziewane jest na początku 2023 roku. 
  • Kryptowaluta wciąż oscyluje ok. 90% poniżej swojego ATH, jednak wieloryby skupują ją na potęgę 
  • Czy 2023 r. przyniesie odwilż na rynku cyfrowych aktywów?
  • Partnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank, oferujący dostęp do ponad 60 000 produktów inwestycyjnych

Wieloryby gromadzą XRP! Wygrana na sali sądowej zadecyduje o przyszłości Ripple

Przeszło dwa lata temu rozpoczęła się batalia prawna między XRP a SEC. Pozew dotyczy sprzedaży, jak twierdzą urzędnicy, niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci utworzonego przez Ripple Labs tokena XRP.Sprawie bacznie przygląda się kryptowalutowa społeczność, a sam wyrok powinien zapaść na początku 2023 r. Nic zatem dziwnego, że w świetle kolejnych sukcesów strony pozwanej, wieloryby dostrzegają szansę na dokupienie możliwie niedowartościowanej kryptowaluty i odsprzedaży jej z dużym zyskiem.

Tym samym w grudniu liczba adresów posiadających od 1 mln do 10 mln XRP osiągnęła nowe ATH na poziomie 1617 osób, które odpowiadają za 7,23% całkowitej podaży kryptowaluty i stanowią realną siłę w całym ekosystemie Ripple.

Wieloryby gromadzą zatem XRP, licząc, że po nowym roku, wraz z wygraną przed sądem cena Ripple wyrwie się z trwającego od września 2021 r. trendu spadkowego, rozpoczynając wraz z szerokim rynkiem kryptowalut nową hossę.

Notowania XRP/USD Źródło: TradingView
Notowania XRP/USD Źródło: TradingView

Choć sprawa XRP ciągnie się na tyle długo, że coraz mniej osób jeszcze ją śledzi, a sam token pozostaje słaby, tak inwestorzy wyczekują jakiejkolwiek dobrej informacji, która mogłaby podnieść na duchu wyniszczony rynek.

Duże ruchy wielorybów

Transakcje tak duże, jak wczorajszy transfer tokenów o wartości 52 mln USD oznaczają aktywność największych graczy i czasami zapowiadają nadchodzące na rynku zmiany.

Tym samym akumulacja tuż przed końcem roku może świadczyć o rosnących nadziejach na poświąteczny rajd kryptowalut, który stanął pod dużym znakiem zapytania po wczorajszej rewizji wzrostu PKB USA za III kw. br.

Nie zmienia on jednak faktu, że niska cena aktywa zachęca największych inwestorów do podjęcia ryzyka oraz zwiększenia swojej ekspozycji na XRP, co może w kolejnych dniach pozytywnie wpłynąć na wycenę kryptowaluty.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj