Naga Markets

wieloryb-bitcoina-btcKurs BTC/USD osiąga nowe wielotygodniowe maksima na poziomie 21 671 USD na Bitstamp. Bitcoin (BTC) stara się przełamać sierpniowy opór w okolicach 22 000 USD, gdy kluczowe poziomy są dyktowane przez wieloryby zarówno wsparcia jak i opory cenowe. Jednocześnie oczekuje się, że w wyniku nadchodzącej aktualizacji sieci Ethereum, kurs ETH/USD osiągnie 1 900 USD

  • Na największej kryptowalucie w trakcie piątkowej sesji miało miejsce wyciskanie pozycji krótkich tzw. short squeeze
  • Klastry zleceń kupna wielorybów skutecznie pozwoliły Bitcoinowi odbić od lokalnych minimów
  • Ether (ETH) osiągnął najwyższy poziom od 19 sierpnia chwilę przed nadchodzącą aktualizacją sieci
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wieloryby wyznaczają krótkoterminowe poziomy cenowe Bitcoina

Weekendowe dane pokazują, że BTC/USD osiągnął nowe wielotygodniowe maksima na poziomie 21 671 USD na Bitstamp. Na największej kryptowalucie w trakcie piątkowej sesji miało miejsce wyciskanie pozycji krótkich tzw. short squeeze, co doprowadziło do wzrostu o około 10% po wcześniejszym spadku do najniższych poziomów od końca czerwca w okolicach 18 500 USD.Analizując wydarzenia, wskaźnik monitorujący sieć Whalemap potwierdził, że klastry zleceń kupna wielorybów skutecznie pozwoliły Bitcoinowi odbić od lokalnych minimów. Wcześniej poziom 19 000 USD był obszarem podwyższonego zainteresowania kupujących o wysokim wolumenie, a ponowne zejście najprawdopodobniej aktywowało ich zlecenia oczekujące przy dwumiesięcznych minimach.

Zgodnie z Whalemap dwa inne kluczowe strefy wsparcia wielorybów leżą na poziomie 16 000 i 13 000 USD.

Wsparcie wielorybów w okolicach 19 000 USD zadziałało niemal idealnie. Z drugiej strony 21 543 USD to teraz najbliższy opór wyznaczany przez wieloryby – skomentował zespół Whalemap.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Wykres aktywności dużych portfeli Bitcoina z adnotacjami. Źródło: Whalemap/Twitter

Bitcoin wciąż zmaga się z lokalnym oporem i będzie tutaj konsolidował. Prawdopodobnie zobaczymy też rajd na altcoinach – stwierdził na Twitterze Michaël van de Poppe, założyciel i dyrektor generalny firmy Eight.

XTB

Prognozy kursu ETH/USD: Ethereum osiągnie 1 900 USD

Dodatkowym zainteresowaniem traderów jest Ether (ETH), który osiągnął najwyższy poziom od 19 sierpnia chwilę przed nadchodzącą aktualizacją sieci.

Opór 1745 USD nadal może zostać przebity. Następnie przejdziemy prosto do oporu 1800-1900. Spodziewam się niedźwiedziej kontynuacji po osiągnięciu tego poziomu. Może to nastąpić w dniu aktualizacji sieci Ethereum – twierdzi popularny analityk z Twittera iL Capo of Crypto,

Aktualizacja sieci, która ma się odbyć 15 września, pozostaje bacznie obserwowana jako potencjalne źródło zmienności zarówno na ETH/USD, jak i poza. Spłaty wierzycieli z nieczynnej giełdy Mt. Gox mają zacząć się tego samego dnia, a oba wydarzenia nastąpią dwa dni po najnowszych danych o inflacji Indeksu Cen Konsumpcyjnych (CPI) ze Stanów Zjednoczonych, co dodatkowo może zwiększać zmienność.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax forum | echo investment akcje kupno | kurs dolara amerykańskiego | orange giełda | aktualny kurs dolar hrywna | akcje 11bit | pgnig wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWIG Nieruchomości powyżej dołków z czerwca. Sprzedaż mieszkań spada o blisko 50%
Następny artykułKurs euro spadnie do 4,64 zł a dolar do 4,34 zł, prognozuje ING
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here