Naga Markets

wieloryby-bitcoinaCenie Bitcoina (BTC) może grozić ogromny spadek, jeśli przekroczy dziś poziom 22 000 USD, ostrzegają eksperci. Opcje BTC o wartości 1,8 miliarda dolarów wygasają właśnie dziś, ze współczynnikiem Put/Call wynoszącym 0,66 i maksymalnym progiem bólu na poziomie 22 000 USD. W efekcie wieloryby przeniosły ponad 10 000 BTC, by uniknąć potencjalne poważnej likwidacji pozycji na rynku wirtualnych walut. Popołudniu kurs BTC/USD nieznacznie spada poniżej 24 000 USD.

Ważna sesja dla Bitcoina i całego rynku kryptowalut

W obliczu dużego ryzyka wieloryby dzisiaj przeniosły ponad 10 000 BTC. Whales Alert 24 lutego ujawnił dwie transakcje po 5000 BTC każda przetransferowana do innego portfela. Platforma zgłosiła również 1037 BTC, 999 BTC i 2046 BTC przeniesionych w innych transakcjach przez wieloryby.Cena Bitcoina wynosi obecnie 23 800 USD, co oznacza spadek o prawie 1% w ciągu 24 godzin. 24-godzinna najniższa i najwyższa cena BTC wynosi odpowiednio 23 693 USD i 24 124 USD.

Tymczasem popularny analityk kryptograficzny Michael van de Poppe zauważył, że dane z Biura Analiz Ekonomicznych USA dotyczące indeksu podstawowych cen PCE były dziś kluczowymi danymi. Wskaźnik wyniósł 0,6% przy oczekiwaniach rynków na poziomie 0,4%. Zdaniem eksperta ten odczyt nie jest zbyt korzystny dla globalnych rynków finansowych.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

AVA Trade

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Ponadto inwestorzy muszą mieć oko na indeks dolara amerykańskiego (DXY), który nadal rośnie. PKB USA w czwartym kwartale wyniósł 2,7%, spowalniając z 3,2% w poprzednim kwartale. Oczekuje się jednak, że słabsze niż oczekiwano informacje o wzroście gospodarczym skłonią Rezerwę Federalną USA do trzymania się niewielkiej podwyżki stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu FOMC w dniach 21-22 marca.

Według Michaela van de Poppe, rynki nadal doświadczają regularnej korekty w ramach trendu wzrostowego. Sugeruje, że tak długo, jak Bitcoin pozostaje powyżej 22 000 USD, należy oczekiwać kontynuacji powyżej 25 000 USD.

Cena Bitcoina. Źródło: Michael van de Poppe

Nie było jeszcze trzeciego z rzędu retestu na poziomie 23 700 USD, ale cena BTC nadal utrzymuje się powyżej tego wsparcia. Jeśli ta stabilność cen utrzyma się, oznacza to, że presja sprzedających zwalnia – podsumował ekspert.

Według zarządu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) kryptowaluty nie powinny otrzymywać statusu prawnego środka płatniczego. W ich opinii ta klasa aktywów stwarza ryzyko dla polityki pieniężnej, poboru podatków, stabilności finansowej oraz ochrony konsumentów.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKurs USD/PLN wyżej po danych PCE Core z USA
Następny artykułZałamanie na Wall Street! Inflacja PCE wystraszyła inwestorów
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.