Naga Markets

Najnowsze dane potwierdzają, że wieloryby Bitcoina wypłaciły aż 15,7 tys. BTC z giełd w ostatnich tygodniach, najwięcej od czerwca tego roku. Zgodnie z najnowszym cotygodniowym raportem Glassnode, wolumeny wypłat wielorybów BTC znacząco wzrosły w ciągu ostatnich kilku tygodni. Kurs BTC/USD konsoliduje w środę w okolicach 19 000 USD.

Bitcoin: Wieloryby BTC rejestrują ostatnio ujemne wartości

Omawianym wskaźnikiem jest tutaj „przepływ wielorybów”, który mierzy ilość netto Bitcoinów, którą wieloryby wycofują lub deponują na scentralizowanych giełdach. Wartość metryki oblicza się po prostu odejmując wolumen wypłat od wolumenu depozytów.

Gdy netflow ma wartość dodatnią, oznacza to, że wieloryby BTC przesyłają obecnie na giełdy pewną liczbę monet netto. Inwestorzy zwykle wpłacają depozyty na giełdy w celu sprzedaży, więc ten rodzaj sygnału może być niedźwiedzi, ponieważ może to być oznaką dumpingu ze strony tych dużych posiadaczy.

Z drugiej strony ujemne wartości wskaźnika sugerują, że odpływy wielorybów przeważają w tej chwili nad przypływami. Taki trend, gdy się przedłuża, może być oznaką akumulacji, a zatem może okazać się zwyżkowy dla ceny BTC. Poniższy wykres pokazuje trend w przepływach netto wielorybów Bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat:

Wygląda na to, że w ostatnich dniach wartość wskaźnika była czerwona | Źródło: Glassnode’s The Week Onchain – Tydzień 41, 2022

Jak widać na powyższym wykresie, przepływy netto wielorybów Bitcoina odnotowały głębokie ujemne wartości w ciągu ostatnich kilku tygodni. W sumie wieloryby wycofały w tym okresie kwotę netto 15,7 tys. BTC, najwyższą wartość od czerwca bieżącego roku.

Wykres pokazuje również oddzielne dane dla wypłat i depozytów wielorybów. Wygląda na to, że ostatnio wypłaty gwałtownie wzrosły, podczas gdy depozyty pozostały na niskim poziomie.

Ostatni raz tak duże „czerwone” przepływy netto miały miejsce tuż po tym, jak cena Bitcoina spadła z 30 tys. USD do około 20 tys. Cena BTC od tego czasu konsoliduje, więc ostatnie przepływy netto mogą oznaczać, że ta duzi ponownie akumulują, przygotowując rynek do wyższych poziomów.

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina oscyluje wokół 19 tys. USD, co oznacza spadek o 4% w ciągu ostatniego tygodnia. W ciągu ostatniego miesiąca główna wirtualna waluta straciła na wartości 12%.

XTB
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview.png
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview.png

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIndeks S&P500 wyznaczył nowe minima bessy! Czas na obronę wsparcia
Następny artykułTwórcy serii NFT Bored Ape – Yuga Labs – pod lupą SEC
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here