Naga Markets

Wieloryby BTC i długoterminowi posiadacze cierpią, ponieważ ceny jeszcze bardziej spadają, a ich akcja przypomina późne etapy bessy z 2018 roku. W najnowszym raporcie „Week on-chain” z 21 listopada firma analityczna Blockchain Glassnode poinformowała, że ​​ostatnie osłabienie rynku kryptowalut znacząco „wstrząsnęło zaufaniem wśród posiadaczy Bitcoinów”. Kurs BTC/USD oscyluje na tegorocznych minimach poniżej 16 000 USD.

Bessa kryptowalut: Nadszarpnięte zaufanie wielorybów Bitcoina

W raporcie „Week on-chain” zmierzono łączny wzrost średnich dopływów BTC do giełd, aby ustalić, że więcej wielorybów znajduje się teraz pod kreską. W raporcie zauważono, że średnia wielkość depozytu na wszystkich głównych giełdach rośnie w dolarach w miarę formowania się dna cyklu.

Trend ten obowiązuje od maja i odzwierciedla cykl bessy 2018/19. To wskazuje, że podmioty takie jak wieloryby, instytucje i firmy handlowe miały większą dominację wśród depozytów giełdowych – napisano w raporcie.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Bitcoin (BTC): Osłabienie starych rąk

W głębi poprzedniej bessy cena Bitcoina spadła o 84% w stosunku do swojego rekordowego poziomu. W listopadzie 2018 r. załamanie aktywów z 20 000 USD do 3200 USD zajęło niecały rok.

Tym razem mniej więcej tyle samo czasu zajęło zrzucenie o 77,3% z 69 000 USD do nowego najniższego poziomu z 22 listopada w wysokości 15 665 USD. Niektórzy analitycy uważają, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ponieważ minęło kilka miesięcy po kapitulacji w 2018 r., zanim nastąpił jakikolwiek wymierny wzrost.

Raport Glassnode dodaje, że przy cenach spot około 16 000 USD po raz pierwszy od marca 2020 r. kohorta wielorybów ponosi sporą niezrealizowaną stratę. Co więcej, w zeszłym tygodniu nastąpił czwarty co do wielkości wzrost zrealizowanych strat o dziennej wartości -1,45 mld USD.

Wzrost wydawania monet przez starych wyjadaczy jest często sygnałem zmniejszonego przekonania, strachu i kapitulacji wśród tej bardziej doświadczonej kohorty – zauważono w raporcie.

Bitcoin spada do nowego niskiego poziomu w 2022 r

Ceny BTC spadły do ​​najniższych poziomów w tym roku i w tym cyklu rynkowym. Według Coinmarketcap, we wczesnych godzinach azjatyckich 22 listopada Bitcoin osiągnął dno na poziomie 15 665 USD. Kurs BTC/USD stracił 2,6% w ciągu dnia i jest wyceniany na około 15 730 USD w momencie pisania. Wirtualne aktywa spadły o 23% w ciągu ostatnich dwóch tygodni, gdy szerszy rynek kryptograficzny pogrąża się w krypto-zimie.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem azjatycka podaż Bitcoinów (BTC) osiągnęła właśnie historyczne maksimum i stanowi obecnie 7,3% całej podaży wiodącej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Tymczasem rezerwy cyfrowego aktywa w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej są coraz mniejsze.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGenesis na skraju bankructwa? Pożyczkodawca uspokaja, a Bloomberg i WSJ ostrzegają
Następny artykułPrognoza kursu funta: GBP/USD osłabi się na początku 2023 roku?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here